Rzecznik Komendanta Głównego Policji – Mariusz Ciarka był gościem w TVP Info i oświadczył, że funkcjonariusze nie będą dłużej tolerować opluwania i znieważania. Czy w obliczu ostatnich incydentów policja zmieni metody postępowania i będzie bardziej stanowcza?

Politycy opozycji nie kryli ostatnio oburzenia, donosząc o przesadnej agresji ze strony polskiej policji. Natomiast zwolennicy partii rządzącej są zdania, że funkcjonariusze przejawiają daleko idąca cierpliwość i pobłażliwość, wobec tych, którzy powinni być sprowadzeni na ziemię.

Zobacz również: Ziobro o Tusku: Stosunek do śledztwa smoleńskiego miał co najmniej niefrasobliwy

Nie ulega wątpliwości, że wielu uczestników „lewicowych” i antyrządowych manifestacji nie szanuje policjantów. Są oni nierzadko opluwani i oczerniani za sprawą wulgarnych wyzwisk. Gdy interweniują, posądza się ich o nadużywanie swoich uprawnień.

W ostatnich dniach media obiegły nagrania z Głogowa, na których jeden z policjantów uderzył pałką agresywną protestującą. Wideo oburzyło znaczną część Polaków i polityków opozycji.

Zobacz również: Skakała po grobach polskich żołnierzy. Pochwaliła się nagraniem na Facebooku

Rzecznik KGP postanowił odnieść się do ostatnich głośnych incydentów i wyjawił, że pani z nagrania jest już dobrze znana policji. Wcześniej przejawiała podobne zachowania i dopuszczała się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

— Powiedzmy sobie: dość już opluwania policjantów, dość bezkarnego znieważania, dość naruszania nietykalności cielesnej — powiedział Mariusz Ciarka. Rzecznik Policji dodał, że funkcjonariusze nie mają wyboru, gdy dana osoba nie stosuje się do wykonania poleceń i jest agresywna.

źródło: warsawtimes.com

(Visited 16 323 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  [video] Grzegorz Braun ustawia do pionu policję: "Bądźcie polską policją, a nie gettową!"

14 KOMENTARZE

  1. Dość politycznej milicji na usługach rządu. Milicja nie jest od wymierzania kar tylko od tego by przestrzegać prawa. To milicja jest dla nas i za nasze nie my dla nich.

  2. Nareszcie następuje opamietanie. Jak można tolerować jak taka szczeniara jedna z drugą mówi do Policjanta ty psie i go opluwala. Panie rzecznik jasno powiedzieć ze każdy kto będzie obrażał policjanta dostanie tak w mordę ze nakryje się nogami.Te zachowania naszej policji to ewentualnie w europie .To jakiś idiota doprowadził do tej sytuacji.Nie ma innej drogi ja pala i woda na te lewackie bojówki.

  3. Art. 65a.
    Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, NA PODSTAWIE PRAWA, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
    NA PODSTAWIE PRAWA czyli poleceń mających swoje oparcie w odpowiedniej ustawie. Z tym jednak to właśnie policja ma największy problem by działać w ramach prawa i by dane „polecenie” było rzeczywiście poleceniem a nie zwykłym widzimisię policjanta.

  4. Policja opluwa siebie sama. Przecież na złą opinie zapracowali sami na siebie. Można zaklinać rzeczywistość lecz teraz nikt w to nie uwierzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here