Rzecznik Komendanta Głównego Policji – Mariusz Ciarka był gościem w TVP Info i oświadczył, że funkcjonariusze nie będą dłużej tolerować opluwania i znieważania. Czy w obliczu ostatnich incydentów policja zmieni metody postępowania i będzie bardziej stanowcza?

Politycy opozycji nie kryli ostatnio oburzenia, donosząc o przesadnej agresji ze strony polskiej policji. Natomiast zwolennicy partii rządzącej są zdania, że funkcjonariusze przejawiają daleko idąca cierpliwość i pobłażliwość, wobec tych, którzy powinni być sprowadzeni na ziemię.

Zobacz również: Ziobro o Tusku: Stosunek do śledztwa smoleńskiego miał co najmniej niefrasobliwy

Nie ulega wątpliwości, że wielu uczestników „lewicowych” i antyrządowych manifestacji nie szanuje policjantów. Są oni nierzadko opluwani i oczerniani za sprawą wulgarnych wyzwisk. Gdy interweniują, posądza się ich o nadużywanie swoich uprawnień.

W ostatnich dniach media obiegły nagrania z Głogowa, na których jeden z policjantów uderzył pałką agresywną protestującą. Wideo oburzyło znaczną część Polaków i polityków opozycji.

Zobacz również: Skakała po grobach polskich żołnierzy. Pochwaliła się nagraniem na Facebooku

Rzecznik KGP postanowił odnieść się do ostatnich głośnych incydentów i wyjawił, że pani z nagrania jest już dobrze znana policji. Wcześniej przejawiała podobne zachowania i dopuszczała się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

— Powiedzmy sobie: dość już opluwania policjantów, dość bezkarnego znieważania, dość naruszania nietykalności cielesnej — powiedział Mariusz Ciarka. Rzecznik Policji dodał, że funkcjonariusze nie mają wyboru, gdy dana osoba nie stosuje się do wykonania poleceń i jest agresywna.

źródło: warsawtimes.com

(Visited 23 388 times, 1 visits today)

20 KOMENTARZE

 1. Dość politycznej milicji na usługach rządu. Milicja nie jest od wymierzania kar tylko od tego by przestrzegać prawa. To milicja jest dla nas i za nasze nie my dla nich.

   • Większego idiotyzmu nie słyszałem. Brawo… za wypowiedź. Chyba pracujesz w policji.
    Po pierwsze, policja pracuję dla nas obywateli. Ma stać na straży konstytucji i prawa. Od jakiegoś czasu policja z premedytacją łamie i jedno i drugie. Więc kim jest polska policja?…. PRZESTĘPCA…, a co robi zwykły Kowalski widząc PRZESTĘPCĘ?… próbuje go powstrzymać. Ale że policja jest nietykalna, a przynajmniej tak im się wydaje to dopuszczają się łamania prawa i Twojego jak i mojego czy innych ludzi.
    Zrozumiesz to albo będziesz więźniem we własnym kraju. A kiedy się obudzisz będzie już za późno. I dla Ciebie i dla twojej rodziny czy dzieci.

 2. Nareszcie następuje opamietanie. Jak można tolerować jak taka szczeniara jedna z drugą mówi do Policjanta ty psie i go opluwala. Panie rzecznik jasno powiedzieć ze każdy kto będzie obrażał policjanta dostanie tak w mordę ze nakryje się nogami.Te zachowania naszej policji to ewentualnie w europie .To jakiś idiota doprowadził do tej sytuacji.Nie ma innej drogi ja pala i woda na te lewackie bojówki.

 3. Art. 65a.
  Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, NA PODSTAWIE PRAWA, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
  NA PODSTAWIE PRAWA czyli poleceń mających swoje oparcie w odpowiedniej ustawie. Z tym jednak to właśnie policja ma największy problem by działać w ramach prawa i by dane „polecenie” było rzeczywiście poleceniem a nie zwykłym widzimisię policjanta.

 4. Policja opluwa siebie sama. Przecież na złą opinie zapracowali sami na siebie. Można zaklinać rzeczywistość lecz teraz nikt w to nie uwierzy.

 5. A skończy się tak, na lewackim, tęczowym, itp. manifestacjach dalej będą się bać być stanowczy, a człowieka spokojnego, zdrowego, ale bez maski na twarzy, gleba, kajdanki i mandat. Kto się zakłada?

 6. Policja w Polsce nadal będzie znieważana bo pracujecie dla nas obywateli a nie dla politycznych przestępców którzy chcą zakneblować ludzi w tym kraju. Skoro bronicie mafi to znaczy że jesteście z mafi, a z mafia sie nie rozmawia. Odbieranie praw obywatelom z polecenia politycznych przestępców jest w waszym mniemaniu wporzadku więc stosujecie się na komendy bierz go i aport. Dla obywatela polski nie macie już wizerunku ani szacunku ponieważ nie odmówiliście wykonywania bezprawnych poleceń ze strony politycznych przestępców. Wasi dowódcy są tacy sami jak rząd PiSu. A wy wykonujecie polecenia bo sądzicie że to coś zmieni. Im więcej bezprawia z waszej strony tym większy odzewu ludzi. Macie ogromne szczęście że nie ma jeszcze linczu na policji w momencie waszych nadużyć. Ale i do tego pewnie dojdzie. Kara jest jedna dla was policji, zdjąć mundur i odejść z tej prywatnej firmy.
  Pchacie ludzi siłą w nieład jaki stosuję rząd. Jesteście ślepi na istniejącą sytuację na świecie i plan który oni realizują za waszym pośrednictwem. A wystarczy tylko abyście powiedzieli NIE! I obrucili się PRZECIWKO NIM. Tyle tylko potrzeba. Wojsko jeszcze ludzi nie ZDRADZIŁO, Policja już TAK. DLATEGO WAS NIENAWIDZĄ, I POLSKI OBYWATEL BĘDZIE SKŁONNY Z WAMI WALCZYĆ. NIE ZAPOMINAJCIE O TYM KOMU SŁUŻYCIE. WASZYCH RODZIN CZY DZIECI TO NIE OMINIE. RZĄD I NA WAS BĘDZIE WYWIERAŁ PRESJĘ I WAS BĘDZIE CHCIAŁ DOPAŚĆ. Tak jak teraz czyni to na obywatelach.

 7. Żebyście wy jeszcze byli policjantami jesteście zorganizowana grupą przestępczą chroniąca interesy żydowskich śmierdzieli w N.York na giełdzie figuruje nie jako firma ochroniarska jesteście zerem cała wasza cholota to nie Polacy tylko wrogowie polski koniecznie z rodowodem moralne zero

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj