RMF FM

[video] Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki gościł u Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie radia RMF FM. Polityk został zmuszony do tłumaczenia się ze swojego oświadczenia majątkowego.

Redaktor Robert Mazurek ujawnił na antenie RMF FM, że Kropiwnicki jest właścicielem aż 9 mieszkań.

Przeglądałem pańskie oświadczenie majątkowe. Muszę powiedzieć: fiu fiu! Pan jest kolekcjonerem — ironizował dziennikarz.

— Nie kolekcjonerem, raczej inwestorem — bronił się poseł PO.

9 mieszkań! Fiu fiu! Na co panu 9 mieszkań panie pośle? Wszyscy się śmieliście z Obajtka, a pan jest 10 lat posłem i z tego nie da się zarobić jakichś strasznych milionów — wskazywał prowadzący. — Jeśli wierzyć panu oświadczeniu majątkowemu… czy sprzeda pan poseł swoje mieszkanie za cenę z oświadczenia majątkowego?

Tak, to są ceny około 5 tys. zł za metr — odpowiedział poseł.

Wg. pańskich wyliczeń ma pan tam prawie 2 mln 200 tys. w tych mieszkaniach. Ma pan jeszcze ziemi za 300 tys. Żeby była jasność: to dobrze, że pan inwestuje, a nie przepija wszystko — żartował Mazurek.

Proszę pamiętać, że jestem posłem zawodowym dopiero od 2015 roku. Wcześniej byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której to zarabiałem dużo lepiej niż poseł — odpowiedział Kropiwnicki.

— To czemu pan zrezygnował?

Obowiązki parlamentarne nie pozwalały mi tego godzić (…) To była spółka samorządowa.

Właśnie. Czyli partyjna robota panie pośle — ocenił Mazurek.

Życzyłbym panu takiej partyjnej roboty, w której po 10-12 godzin ciężko pracowaliśmy, żeby rozwijać region, naprawdę — kontrował poseł PO.

— Jasne, wszyscy ciężko pracują, Obajtek też ciężko pracuje, on może powiedzieć że po 16 godzin pracuje, i co z tego? Nie dostałby tej pracy gdyby nie był z PiS-u, tak jak pan nie dostałby tej pracy w spółce gdyby nie był pan z Platformy, bądźmy szczerzy —

Ja w tej spółce pracowałem 12 lat — nie ustępował Kropiwnicki.

— I wtedy odłożył pan te pieniądze na te wszystkie mieszkania? — pytał dziennikarz RMF FM

Tak — wyznał poseł.

Przeczytaj również: Premier zapowiada powrót do normalności. Jest jednak jeden warunek, który nie spodoba się sporej części Polaków

Przeczytaj również: Jan Pospieszalski odpowiada Lichockiej. Ocenzurowany dziennikarz nie szczędził mocnych słów

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these