propolski.pl: Trzaskowski odpowiedział premierowi Morawieckiemu

Trzaskowski dostrzega kryzys PiS. Opozycja jest gotowa na wybory i własny rząd?

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczestniczył w programie „Gość Wydarzeń”. Polityk zapewnił, że jeżeli doszłoby do wcześniejszych wyborów, to „opozycja jest na to przygotowana”. Zaznaczył, że obecne niesnaski i nieporozumienia w partii rządzącej są pozostałym ugrupowaniom na rękę.

— Konfliktów w Zjednoczonej Prawicy jest na tyle dużo, że można się spodziewać nawet przyspieszonych wyborów — zauważył Rafał Trzaskowski.

— Jestem absolutnie przekonany o tym, że w momencie, kiedy taka data przyspieszonych wyborów byłaby ogłoszona, to na pewno skłoni nas do szybszej współpracy, do ustalenia, mam nadzieję, wspólnej listy i wtedy cały scenariusz polityczny przyspieszy — dodał Rafał Trzaskowski w rozmowie z prowadzącą. Włodarz stolicy podkreślił, że nie zamierza czekać na to, co zrobi Jarosław Kaczyński. Zamierza skupić się na możliwościach i celach, które są do osiągnięcia tu i teraz.

Prezydent stolicy ocenił, że opozycja powinna trwać w gotowości i otworzyć się na nowe rozwiązania.

— Jedyna kwestia, która nas w tej chwili zajmuje, to ta czy będziemy się w stanie porozumieć szybciej, czy jednak dalej ta konkurencja na opozycji będzie większa — dodał prezydent, zauważając, jak ważna jest współpraca całej opozycji, by pokonać PiS.

Zobacz również: Zobowiązanie wyborcze Grzegorza Brauna: Rzeszów strefą wolną od lockdownu [WIDEO]

— Myśmy od wielu miesięcy mówili o tym, że razem będziemy silniejsi. Pokazywaliśmy, że gdybyśmy mieli w tej chwili jedną listę opozycyjną, mielibyśmy szansę nawet na 276 mandatów, nawet na odrzucanie weta prezydenckiego. I zachęcamy jako Platforma Obywatelska do szerokiego porozumienia — stwierdził polityk i położył nacisk na połączenie sił, by utworzyć wspólny rząd.

— Mam nadzieję, że zamiast przejmować naszych posłów, inne partie opozycyjne też będą gotowe do tego, żeby rozmawiać o być może wspólnym rządzie, a na pewno wspólnej liście do parlamentu — dodał Trzaskowski, komentując tym samym transfer posła KO do Polski 2050 Szymona Hołowni (Mirosław Suchoń — poseł Nowoczesnej).

Zobacz również: Hołownia znowu wykrada posłów opozycji. Koalicja Obywatelska rozpętuje medialną burzę

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these