Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu amerykańskiemu „Newsweekowi”. Premier skomentował zawieszenie sankcji związanych z budową Nord Stream 2.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego prezydent Joe Biden wyciągnął rękę do Vladimira Putina. Według polskiego premiera USA liczą na to, że w ten sposób uda im się naprawić relacje z Rosją.

— Cóż, Niemcy to nie UE. Niemcy to Niemcy i mają swoje interesy i zdarzało się, że ich interesy są dość zbieżne z interesami rosyjskimi — powiedział Morawiecki.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

— W Polsce jesteśmy bardzo rozczarowani niedawną zmianą stanowiska Stanów Zjednoczonych, szczególnie dlatego, że w ciągu ostatnich kilku lat wspólnie z administracją amerykańską pracowaliśmy nad zatrzymaniem lub spowolnieniem rozwoju Nord Stream 2 — wyjaśnił polski premier.

Morawiecki dodał, że rozczarowała go decyzja USA, ponieważ teraz Rosjanie będą mogli kontynuować swoją agresywną politykę.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

— Teraz Rosja dostanie w swoje ręce silny instrument dalszego dzielenia interesów transatlantyckich i użycia swojej broni wobec Ukrainy i Białorusi jawnie i potajemnie. Nic ich (Rosjan – red.) nie powstrzyma przed marszem w głąb Ukrainy, ponieważ ich system gazociągów – mam na myśli ukraiński – stanie się zbędny wkrótce po tym, jak rurociąg Nord Stream 2 zostanie całkowicie zbudowany i będzie w pełni operacyjny — wyjaśnił Morawiecki.

Przeczytaj również:  Nie żyje wicedyrektorka Muzeum Warszawy. Miała 51 lat

Źródło: DoRzeczy

(Visited 1 553 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj