Już w najbliższy weekend 12-13 czerwca br. rusza II edycja Akademia Patriotyzmu. Pierwotne plany organizatorów pokrzyżował koronawirus, stąd późniejszy od planowanego start tegorocznej edycji. Pierwszy zjazd to solidna dawka dyskusji na temat bezpieczeństwa, marketingu oraz funkcjonowania organizacji pozarządowych. Zajęcia poprowadzą eksperci – przedstawiciele świata finansów, prawa, mediów czy polityki.

Akademia Patriotyzmu to projekt bezpłatnych wykładów i warsztatów adresowanych do młodych ludzi zainteresowanych otaczającym ich światem. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, a partnerem strategicznym inicjatywy KGHM Polska Miedź S.A.

W oparciu o młodych chcemy budować nowe, propaństwowe, świadome i profesjonalne elity. Szczególnie ważne jest by były to osoby bez kompleksów, z szerokimi horyzontami, dynamiczne i szczerze oddane Polsce – tłumaczy Krzysztof Tenerowicz, prezes zarządu Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego.

Jak dodaje Izabela Wyżga, koordynatorka projektu, a jednocześnie absolwentka I edycji Akademii: Udział w naszym projekcie to niepowtarzalna szansa na osobisty rozwój. Uczestnicy zdobędą mnóstwo teoretycznej wiedzy przekazanej w przystępnej formie, ale posiądą także szereg praktycznych i niezwykle przydatnych umiejętności. Projekt realizowany przez fundację, a wspierany przez KGHM Polska Miedź S.A to prawdziwa szansa na zdobycie nie tylko wiedzy, ale także nawiązanie bezcennych kontaktów i owocnych znajomości.

Zobacz również: Aktor Bartosz Bielenia krzyczał w obronie Białorusi na forum PE: „Jestem Polakiem, a Polska jest na granicy UE z Białorusią” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Gen. Skrzypczak o sytuacji na Ukrainie: „Wojska niech szykują się do wojny w obronie Polski”

W planie zajęć są m.in. warsztaty radiowe, nauka pracy z kamerą i prezentacji przed jej obiektywem, nauka pisania atrakcyjnych tekstów prasowych, kurs autokreacji w mediach, autoprezentacji czy prowadzenia mediów społecznościowych. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu w Warszawie i Krakowie.

Podczas inauguracyjnego zjazdu, w najbliższy weekend uczestnicy spotkają się z dziennikarzem i publicystą portalu Defence24.pl, Juliuszem Sabakiem, z którym będą dyskutować o tym czy współczesny świat jest bezpieczny i jakie stoją przed nim perspektywy. Prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz poprowadzi zajęcia z marketingu politycznego, natomiast mec. Karol Pietras opowie o tym jak zakładać oraz skutecznie prowadzić organizacje pozarządowe tj. fundacje czy stowarzyszenia.

Jak podkreślają organizatorzy, ze względu na kłopoty z pandemią w pierwszej połowie roku, tegoroczna edycja Akademii Patriotyzmu będzie bardzo intensywna, a jej słuchaczy czeka solidna dawka wiedzy, dyskusji oraz zajęć praktycznych.

Zobacz również: Kto po raz kolejny zostanie prezesem TVP? Rada Mediów Narodowych podjęła decyzję

Tekst i foto: materiał prasowy organizatora

(Visited 89 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here