Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? To pytanie zadają sobie często politycy Platformy Obywatelskiej oraz sympatycy tej partii. Okazuje się, że szanse na taki scenariusz rosną.

Od paru dni w mediach pojawia się temat Donalda Tuska. Polityk ma rozmawiać ze swoimi kolegami odnośnie ewentualnego powrotu do Polski. Platforma Obywatelska traci w sondażach, a powrót jej byłego lidera miałby odwrócić ten trend.

O Donalda Tuska została zapytana Małgorzata Kidawa-Błońska w Radiu ZET.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

— Będą rozmowy Donalda Tuska z Borysem Budką. Dla mnie bardzo ważne jest to, że dla niego PO, jako formacja, ma bardzo duże znaczenie i żeby pokazał, co należy robić, z kim się nie należy wiązać — powiedziała Kidawa-Błońska.

— Na razie mówimy o tym i to Donald Tusk zapowiedział, że zamierza jednak wrócić do polskiej polityki, tu i teraz. Problemów mamy bardzo dużo, a wybory dopiero za jakiś czas — dodała.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

Ponadto Kidawa-Błońska przyznała, że jeden ze scenariuszy zakłada start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich.

— Od kilkunastu tygodni, czy miesięcy cały czas słyszymy, że PO ma się rozpaść. Rzeczywiście sondaże nie są dla nas teraz budujące, ale my się zmieniamy i działamy. Dzięki zapowiedzi naszego pierwszego szefa i polityka, który ma u nas ogromne zaufanie, że wraca do polityki, tym bardziej optymistycznie patrzymy w przyszłość — stwierdziła posłanka.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 363 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Łukasz Szumowski wyśmiał na antenie Donalda Tuska i zwolenników teorii spiskowych: "Jest ekspertem od wypełniania kart zgonów"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here