— Na razie nie ma planów przedłużania obostrzeń po 17 stycznia — przekazał w poniedziałek na antenie Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Dodał, że ewentualne obostrzenia zostaną ogłoszone przez premiera i ministra zdrowia.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, obostrzenia potrwają do 17 stycznia. 31 grudnia nie będzie obowiązywała godzina policyjna, lecz 31 grudnia od godziny 19 do 6 rano w Nowy Rok, przemieszczanie się może poskutkować mandatem.

Mówimy tutaj przede wszystkim o pewnym grupowaniu się ludzi. Oczywiście imprezy nie będą takie jak co roku widzieliśmy, chociażby na zatłoczonych placach, gdzie organizowane były koncerty, ale zagrożenie pewnego grupowania się ludzi było, stąd policja ma to narzędzie. Jest zakaz zgromadzeń, nie możemy na dworze przebywać w większych grupach, możemy wychodzić zaspokajać nasze potrzeby życiowe poinformował Andrusiewicz.

Przeczytaj również: Czy Kaczyński zaszczepi się na COVID-19? Czy zrobi to przed kamerami? „Decyzja jest jasna”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odniósł się również do najnowszych badań, według których aż 77 procent Polaków deklaruje stosowanie się do obostrzeń. Andrusiewicz ocenił, że jest to bardzo optymistyczny wynik.

Przeczytaj również:  Kaczyński ukarany. "Naruszył dobre imię Sejmu i odpowiedzialność"

Jeżeli w święta obserwowaliśmy ludzi chodzących po ulicach, odwiedzających kościoły, uczestniczących w nabożeństwach, to też mogło napawać optymizmem. Większość z nas przestrzegała restrykcji powiedział.  Pamiętajmy, że my nie musimy dbać o siebie, nikt nam tego nie nakaże, ale musimy dbać o zdrowie innych.

Zapytany o ewentualne wydłużenie restrykcji po 17 stycznia, Andrusiewicz zaprzeczył i stwierdził, że rząd na razie nie ma takich planów.

Przeczytaj również: Koszmarny błąd w Niemczech. Chodzi o szczepionkę na COVID-19, zareagował producent

źródło: Do Rzeczy

(Visited 507 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj