Koszmarny błąd w Niemczech. Chodzi o szczepionkę na COVID-19, zareagował producent

W domu opieki w Stralsundzie na północy Niemiec doszło do fatalnej pomyłki. Pracownikom ośrodka podano przedawkowaną dawkę szczepionki na COVID-19.

Siedem kobiet i jednego mężczyznę w wieku od 38 do 54 lat zaszczepiono na COVID-19 i odesłano do domu. Pracownicy niemieckiego domu opieki w wyniku pomyłki otrzymali jednak dawkę szczepionki, znacznie większą od tej zalecanej przez firmę Biotech, wynoszącą 30 mikrogramów.

Polityk powiatu Pomorze Przednie-Rugia Stefan Kerth z SPD poinformował, że cztery poszkodowane osoby z objawami grypopodobnymi zgłosiły się zapobiegawczo na obserwację do szpitala. Polityk stwierdził, że nie był to odosobniony przypadek.

Głęboko żałuję, że do tego doszło. Życzę wszystkim dotkniętym, aby nie wystąpiły u nich żadne poważne skutki uboczne — przekazał Kerth.

Firma Biotech, będąca jednym z producentów szczepionki, uspokaja że większe dawki produktu były wcześniej testowane w pierwszej fazie badań. Biotech twierdzi, że jego naukowcy nie odnotowali poważniejszych skutków ubocznych. Według oficjalnego stanowiska koncernu, szczepionka na COVID-19 dostarczana jest w amułkach, które po rozcieńczeniu dają pięć dawek szczepionki.

— Podczas testów podawano dawki do 100 mikrogramów i nie miało to poważnych skutków. Zwykła dawka szczepienia wynosi 30 mikrogramów — przekonuje firma.

Przeczytaj również: „Niebywały skandal”. Minister reaguje na decyzję polskiego sądu w sprawie małżeństwa szukającego w Polsce azylu

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these