— Prezes PiS Jarosław Kaczyński planuje się zaszczepić w swojej grupie wiekowej — poinformował szef KPRM Michał Dworczyk na antenie radia TOK FM.

W związku z rozpoczętymi w Polsce szczepieniami, Jarosław Kaczyński dołączy do reszty polityków i zaszczepi się w swojej grupie wiekowej. Wcześniej gotowość do zaszczepienia się na COVID-19 zadeklarowali m.in. lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, były marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz obecnie urzędujący na tym stanowisku Tomasz Grodzki.

Nadal jednak nie wiadomo, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości przyjmie szczepionkę w obiektywie kamery. Dworczyk, dopytywany, czy Kaczyński zrobi to publicznie, odpowiedział:

— Nie znam szczegółów tego wydarzenia. Ale pan premier Jarosław Kaczyński jest też zdeterminowany, żeby jak najszerzej przekonywać i promować szczepienie, więc tego faktu na pewno nikt nie będzie ukrywał — powiedział.

— Nie chcieliśmy robić z tego takiego eventu polityczno-medialnego i wydzielać polityków jako oddzielną grupę, która miałaby się szczepić w pierwszej kolejności. W Polsce temperatura sporu politycznego jest tak duża, że to mogłoby wywołać emocje — wyjaśnił szef KPRM.

27 grudnia rozpoczął się pierwszy etap szczepień, który obejmuje na razie personel medyczny. Pozostali Polacy będą mogli zapisywać się na szczepienie od 15 stycznia. Szczepionka jest darmowa, dobrowolna oraz dwudawkowa.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Koszmarny błąd w Niemczech. Chodzi o szczepionkę na COVID-19, zareagował producent

źródło: Do Rzeczy

(Visited 375 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj