Ministerstwo Zdrowia

Czy osoba nieubezpieczona otrzyma szczepionkę? Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało

Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w kwestii tego, czy osoby nieubezpieczone będą mogły otrzymać szczepionkę na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia w osobie rzecznika resortu Wojciecha Andrusiewicza przekonuje, że opcja zaszczepienia będzie dostępna zarówno dla osób ubezpieczonych, jak i nieubezpieczonych.

Każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać bezpłatne szczepienie  oznajmił w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz na konferencji prasowej.

Najprawdopodobniej będzie to można uczynić przez każdy działający POZ  zapowiedział polityk.

 Dodatkowo osoby, które są nieubezpieczone, ale nie są osobami bezdomnymi, mają do dyspozycji infolinię, na którą zawsze mogą zadzwonić i zgłosić się  podkreślił Andrusiewicz.

Co więcej, rzecznik przekazał również, że wśród osób powyżej 65 roku życia chęć zaszczepienia się wynosi 60-65 procent. Najmniejsze zainteresowanie szczepionką wykazują Polacy poniżej 30 roku życia.

To jest pytanie do ludzi młodych, czy chcą wrócić tego co było (…) Jeżeli chcemy wrócić do tej normalności, kiedy mogliśmy normalnie się spotykać, to każdy z nas powinien się zaszczepić  apelował rzecznik MZ.

Przeczytaj również: Tusk odpowiada na propozycję internauty. „Gotów byłbym osobiście ukłuć Prezesa”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these