Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Zamościu (woj. Lubelskie) przekonywał, że podpalenie punktu szczepień oraz budynku sanepidu nosi znamiona „terroru wobec państwa polskiego”. Jednocześnie szef resortu ogłosił nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla osoby, która pomoże ująć sprawcę.

Minister Adam Niedzielski odniósł się również do widma nadchodzącego lockdownu. Polityk stwierdził, że ewentualne restrykcje sanitarne przyjmą charakter regionalny.

Jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimikolwiek obostrzeniami, to one na pewno będą brały od uwagę regionalny stopień zróżnicowania w wyszczepieniu powiedział w poniedziałek w Zamościu.

Polityk poruszył również kwestię obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 dla niektórych grup zawodowych. Niedzielski zaznaczył, że pomysły obowiązkowych szczepień są cały czas analizowane pod kątem różnych kryteriów.

Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko kwestia transmisyjności wirusa ma tutaj kluczowe znaczenie. Ważny jest również odbiór społeczno-gospodarczy. Tak jak patrzymy dookoła siebie – mówię tutaj o krajach europejskich widzimy, że ta kolejna fala, która ma już miejsce na zachodzie Europy, mimo nadal dużej intensywności nowych zakażeń, nie charakteryzuje się już wywoływaniem takiej presji na system opieki zdrowotnej, no i przede wszystkim nie łączy się z takim ryzykiem zgonów ocenił minister.

Dlatego dobór środków na pewno będzie oparty na szczepieniach dodał.

Mogę teraz z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimikolwiek obostrzeniami, to one na pewno będą brały pod uwagę regionalny stopień zróżnicowania w wyszczepieniu zapowiedział.

Sceptycy szczepień to terroryści?

Minister uważa, że w Zamościu mieliśmy do czynienia z „aktem terroru” wobec państwa polskiego.

 Myślę, że można to podsumować jednym stwierdzeniem: doszło do aktu terroru, aktu terroru, który jest skierowany nie tylko wobec tych osób, które pracują w powiatowej inspekcji sanitarnej, ale to jest akt terroru wobec państwa  stwierdził Niedzielski.

 Te osoby, które również inspirowały tego sprawcę, na pewno mają świadomość, że nie jest to tylko i wyłącznie atak na ten kontener, który stoi za mną, ale to jest atak na państwo polskie  dodał.

Przeczytaj również: W końcu to przyznali! Rządowa agencja zaszokowała NIEPUBLIKOWANYMI dotąd danymi: Zaszczepieni mogą zakażać…

Przeczytaj również: Wejdą „z buta” i sprawdzą, czy wszyscy są zaszczepieni. Jeśli nie – zaczną przekonywać…

źródło: Nczas/PAP

(Visited 1 218 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj