We włoskim regionie Wenecja Euganejska służba zdrowia sprawdzi, czy mieszkańcy bloku, kamienicy lub osiedla są zaszczepieni. Powodem do podjęcia powyższych działań ma być informacja o zakażeniu koronawirusem w miejscu, gdzie służba zdrowia ma wkroczyć do akcji.

Włoskie władze będą sprawdzać, czy obywatele są zaszczepieni. Projekt nazwano eufemistycznie “Strategią wzmocnienia oferty szczepień w kontekście ognisk zakażeń spowodowanych przez warianty SARS-CoV-2″. Ta zakłada, że wszystkie osoby, które w miejscu zamieszkania miały kontakt z osobą zakażoną, powinny zostać poddane weryfikacji pod kątem szczepienia przeciw COVID-19.

W przypadku obywteli, którzy nie zdecydowali sie na przyjęcie preparatu, służba zdrowia ma za zadanie ustalić przyczyny odmowy i zaproponować mieszkańcą ewentualną poradę oraz szczepienie po zakończeniu kwarantanny. Zapewniono, że powyższa procedura odbywać się ma przy zachowaniu stuprocentowego poszanowania dla prywatności.

Wcześniej władze regionu Wenecja Euganejska na północy podały, że bardzo zaraźliwy wariant Delta stanowi tam 97 procent wykrywanych obecnie zakażeń. W kraju całkowicie zaszczepionych jest już ponad 60 procent ludności.

Przeczytaj również: Polak dorwał Joe Bidena i zadał mu pytanie dotyczące Andrzeja Dudy. Osobliwe nagranie daje wiele do myślenia…

Przeczytaj również:  Wypadek autokaru w Chorwacji. Nie żyje drugi kierowca

Przeczytaj również: W końcu to przyznali! Rządowa agencja zaszokowała NIEPUBLIKOWANYMI dotąd danymi: Zaszczepieni mogą zakażać…

źródło: NCzas/PAP

(Visited 4 120 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj