zaszczepieni

W końcu to przyznali! Rządowa agencja zaszokowała NIEPUBLIKOWANYMI dotąd danymi: Zaszczepieni mogą zakażać…

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w niepublikowanym dotąd raporcie dotyczącym wariantu Delta koronawirusa, przyznaje, że zaszczepieni obywatele mogą zakażać innych w równym stopniu co osoby, które nie przyjęłu preparatu.

Wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się równie łatwo co ospa wietrzna i szybciej niż wirusy przeziębienia oraz może prowadzić do poważniejszego przebiegu Covid-19 — wynika z raportu.

Wariant Delta to obok ospy wietrznej i odry jeden z najłatwiej przenoszących się wirusów, jakie znamy oświadczyła dyrektor CDC dr Rochelle Walensky, komentując opisane przez stację CNN dane z wewnętrznej prezentacji CDC.

Alarmujące wnioski CDC wypływające z dokumentu zdecydowały o zaostrzeniu zaleceń dla osób zaszczepionych jeszcze przed jego publikacją, planowaną na piątek — podał wcześniej dziennik „Washington Post”.

Maseczki dla wszystkich

Zaktualizowane zalecenia przewidują m.in. by wszyscy, w tym zaszczepieni obywatele, zakrywali usta i nos na zewnątrz oraz w pomieszczeniach o „znacznym” lub „wysokim” wskaźniku rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Według obecnych definicji CDC oznacza to większość stanów na południu i zachodzie USA. Ponadto zakładać maseczki powinny wszystkie osoby w czasie przebywania w szkołach.

Zaszczepieni zarażają?

Dr Rochelle Walensky wyjaśnia, że jeżeli do zakażenia wariantem Delta dojdzie u osoby w pełni zaszczepionej, to będzie ona posiadać w organizmie taką samą ilość wirusa, co osoba niezaszczepiona. Cała różnica sprowadza się wyłącznie do tego, że osoba po przyjęciu szczepionki będzie bezpieczniejsza i odporniejsza na przebieg choroby.

Szczepionki zapobiegają w ponad 90 proc. poważnemu przebiegowi Covid-19, ale mogą być mniej skuteczne, jeśli chodzi o zapobieganie zakażeniu lub dalszej transmisji wirusa – wynika z prezentacji CDC.

W dokumencie wskazano też, że szczepionki redukują 10-krotnie ryzyko śmierci spowodowanej Covid-19, a trzykrotnie ryzyko infekcji.

Przeczytaj również: Tusk pokazał zdjęcie swojego telewizora. Internauci dostrzegli pewien nietypowy szczegół [FOTO]

Przeczytaj również: Grodzki cytuje Marksa i apeluje do samorządowców: „Muszą dać odpór temu, co szykuje tzw. nowy ład”

źródło: PAP/Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these