Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał na antenie TVP Info najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. Według szefa resortu zdrowia, istnieje szansa na to, że po wakacjach nie nastąpi czwarta fala pandemii spowodowana nowymi mutacjami.

Jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją mówił Niedzielski w TVP Info to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej podkreślił minister.

Minister zapewnił, że ostatnie poluzowania obostrzeń nie powinny spowodować przyrostu infekcji. Polityk zauważył, że liczby nowych przypadków zakażeń z dnia na dzień spadają i nie spodziewa się w najbliższym czasie eskalacji zakażeń.

W tym sensie rzeczywiście wychodzimy na ostatnią prostą. Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali – dodał.

Adam Niedzielski zwrócił następnie uwagę, że w ciągu minionych trzech tygodni do systemu opieki zdrowotnej przywrócono około 16 tysięcy łóżek covidowych. Minister napomknął, że w szczycie trzeciej fali pandemii łóżek tego typu było 46 tysięcy.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Myślę, że jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją (…), to w wakacje, czy po wakacjach, powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej ocenił szef Ministerstwa Zdrowia.

Przeczytaj również: Naprawdę to powiedziała. „Jeśli nie obalimy PiS to nikt nie przeżyje na kontynencie”

Przeczytaj również: Kidawa-Błońska szczerze o sytuacji w PO. Padły słowa o Titanicu. Drastyczne spadki poparcia to wierzchołek góry lodowej

Źródło: NCzas

(Visited 1 491 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. ty żydowski sługusie wiemy że już masz kilkadziesiąt mutacji,poczekaj nie długo was rozliczymy,was pismaki też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj