Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z PAP wypowiedział się na temat szczepień, restrykcji pandemicznych oraz maseczek. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że przed zniesieniem obostrzeń należy obserwować rozwój pandemii.

Szczepienie może być benefitem — mówił Niedzielski — który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń.

Szef resortu zdrowia odniósł się również do kwestii zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych:

— Będą rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje — powiedział PAP minister zdrowia.

Polityk podkreślił, że należy wstrzymać się z szybkim znoszeniem obostrzeń i obserwować rozwój sytuacji pandemicznej. Niedzielski za przykład wskazał Wielką Brytanię, gdzie najpierw nastąpił wielki spadek zachorowań, a potem liczba infekcji drastycznie wzrosła.

W rozmowie z PAP minister zdrowia oznajmił, iż „musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli”. Dodał również, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że „szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń”.

Nie trzeba będzie płacić za leczenie?

Wcześniejsze doniesienia, jakoby niezaszczepieni na COVID-19 mieli płacić za leczenie z własnej kieszeni, w opinii ministra są jedynie szkodliwymi plotkami.

Przeczytaj również:  A jednak. Milicja będzie sprawdzać noszenie maseczek

My mamy konsekwentną politykę, która jest ukierunkowana na przekonywanie, zachęcanie. Nie widzimy absolutnie podstaw, bo słyszałem też takie głosy, które mówiły o tym, że osoby, które się na przykład nie zaszczepią, powinny płacić za leczenie, oczywiście w tym zakresie COVID-owym. Nie ma takich pomysłów. Absolutnie nie przewidujemy takich rozwiązań — stwierdził Adam Niedzielski w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”.

Przeczytaj również: Lockdown tylko dla niezaszczepionych? Powiedział to wprost: „Należy wprowadzić prostą zasadę, że osoby zaszczepione na COVID-19…

Przeczytaj również: Prof. Gut domaga się segregacji sanitarnej. „Należy wprowadzić prostą zasadę, że osób zaszczepionych nie powinny obejmować żadne restrykcje”

Źródło: NCzas

(Visited 4 372 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Wszyscy biorący udział w covidowej hucpie winni być w nadzwyczajnym trybie i pilnie odizolowani od społeczeństwa oraz bezzwłocznie umieszczeni w miejscach odosobnienia dla osób stanowiących szczególne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here