Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z PAP zdradził, do kiedy będziemy musieli nosić maseczki w zamkniętych pomieszczeniach. Okazuje się, że obecna sytuacja wymaga od nas jeszcze trochę cierpliwości, ponieważ epidemia wciąż się tli.

— Będą rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

— Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić — dodał minister i podkreślił, że wciąż musimy być bardzo ostrożni i obserwować rozwój najbliższych wydarzeń.

Zobacz również: Biedroń nie kryje powagi sytuacji: KO jest w poważnych turbulencjach

Nawiązał przy tym do sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie nastąpił duży spadek zachorowań, jednak sytuacja niespodziewanie odwróciła się i przybrała na sile. Pouczył, że nie możemy dać się zapędzić w ślepą uliczkę, mając nadzieję, że wszystkie obostrzenia będą od razu zniesione.

Niedzielski dodał, że „musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli”. Zaznaczył też, że rezygnując z kolejnych obostrzeń, rząd będzie podkreślał, że „szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń”.

Przeczytaj również:  Poseł Lewicy z zapaleniem mięśnia sercowego. Trafił do szpitala

Źródło: tysol.pl

(Visited 649 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj