Minister pandemii Adam Niedzielski był gościem na antenie radia RMF FM i zabrał głos w kwestii aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Ku zaskoczeniu słuchaczy minister stwierdził, że obostrzenia, które wcześniej tak mocno popierał, są „mało skuteczne”.

Redaktor Robert Mazurek zadał Niedzielskiemu pytanie, dlaczego rząd nie decyduje się na wprowadzenie obostrzeń. Przypomniał przy tym, że w minionym roku, kiedy było mniej nowych zachorowań i tak wprowadzano restrykcje.

— Teraz mamy blisko 60 procent populacji wyszczepionej. Badamy, czy ludzie mają przeciwciała w reprezentatywnej próbie i wychodzi nam, że przeciwciała ma 70-75 procent osób, czyli nasza odporność populacyjna jest zupełnie inna, niż była rok temu. To jest podstawą tego, że mamy mniej hospitalizacji — liczba zakażeń nie przekłada się w tak dużym stopniu, jak w poprzednich falach na liczbę hospitalizacji i w gruncie rzeczy restrykcje nie są wprowadzane tylko po to, by ograniczyć mobilność, tylko między innymi po to, by bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej — wyjaśnił Adam Niedzielski.

— Cały czas prowadzimy rozmowę w dziwnej konwencji, że restrykcje są jedyną metodą walki z pandemią. Teraz jest inaczej, bo mamy szczepienia, mamy lepiej opanowaną organizację systemu opieki zdrowotnej pod względem rozwiązań covidowych, kupiliśmy masę sprzętu — dodał minister pandemii.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Po chwili wypowiedział zaskakujące słowa, przyznając, że obostrzenia okazały się mniej skuteczne, niż zakładano. Po co więc ta cała farsa i męczenie Polaków kolejnymi ograniczeniami? Wydaje się, że polityk sam zapętlił się w swoich rozważaniach i nie jest już tego pewien.

— Wprowadzenie tych restrykcji w listopadzie ubiegłego roku i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej, niż jest teraz. Na pewno wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii — zaznaczył szef resortu zdrowia.

Zobacz również: Putin krytykuje działanie polskich służb! Ujawniono, co powiedział w rozmowie z szefem Rady Europejskiej

Zobacz również: Tata Policjant cały i zdrowy wrócił do domu po kilku tygodniach służby na granicy. Wzruszające nagranie [WIDEO]

Źródło: RMF.FM, Twitter.com

(Visited 595 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj