propolski.pl: Sylwia Spurek szkaluje Polskę w PE

Lepiej usiądźcie! Sylwia Spurek pochwaliła PiS: „Rząd zrobił więcej dla kobiet, niż Komisja Europejska”

Lewicowa europosłanka Sylwia Spurek zaskoczyła wszystkich swoją zdumiewającą wypowiedzią. Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Przemocy Wobec Kobiet w Parlamencie Europejskim pochwaliła Prawo i Sprawiedliwość za działania wobec kobiet.

Słowa Sylwii Spurek kompletnie zaskakują, tym bardziej że nigdy nie należała ona do zwolenniczek partii rządzącej, co niejednokrotnie przejawiała w swoim postępowaniu. Tymczasem europosłanka skrytykowała szefową KE, że ta nie dotrzymała swojej dawnej obietnicy.

— Pani von der Leyen, będąc kandydatką na przewodniczącą Komisji Europejskiej, zobowiązała się do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej. I czas wywiązać się z danego słowa. Parlament Europejski, w tym i ja wiele razy wzywaliśmy Komisję i Radę do działań przeciwko przemocy ze względu na płeć i pilnej ratyfikacji Konwencji — podkreśliła Sylwa Spurek.

Przy okazji nawiązała do działań partii rządzącej i zupełnie niespodziewanie wypowiedziała się o nich pozytywnie.

— Wiele razy potępialiśmy tu polski rząd i jego naruszenia praworządności, łamanie praw człowieka. Ale w 2020 r. ten rząd wprowadził policyjny nakaz opuszczenia domu przez sprawcę przemocy i umożliwił natychmiastową izolację sprawcy od ofiary — przypomniała lewicowa polityk.

— Powiem coś, co zabrzmi szokująco: rząd PiS, przynajmniej na poziomie legislacyjnym, przez ostatnie 2 lata zrobił więcej dla kobiet – ofiar przemocy w rodzinie niż Państwa Komisja — zaznaczyła Spurek.

Zobacz również: Krzysztof Bosak: Rząd przyznał, że Konfederacja ma rację [WIDEO]

Zobacz również: Putin krytykuje działanie polskich służb! Ujawniono, co powiedział w rozmowie z szefem Rady Europejskiej

Źródło: TVP.Info, wydarzenia.interia.pl, DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these