Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej wspólnej konferencji z Jackiem Sasinem przedstawił szczegóły tzw. tarczy antyinflacyjnej. Rozwiązania, o których opowiedział szef polskiego rządu, nie spodobały się posłowi Konfederacji Krzysztofowi Bosakowi, który powiedział:

— Rozwiązania tzw. tarczy antyinflacyjnej przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego powinny zostać wprowadzone na stałe, a nie tymczasowo; Konfederacja już dawno przedstawiała część z tych propozycji — stwierdził poseł Krzysztof Bosak.

Premier Morawiecki przedstawił w czwartek cały pakiet obniżki podatków, które mają pomóc złagodzić skutki szalejącej inflacji.

Prawicowy polityk wyjaśnił, że zaproponowane zmiany powinny zostać z nami na stałe, tymczasem mają charakter tymczasowy, raptem na kilka miesięcy.

— Dziś jest dzień, kiedy władze naszego państwa przyznały, że Konfederacja ma rację. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał w wywiadzie, że lockdowny nie działają — to, co my powtarzamy od roku, a teraz okazuje się, że premier przedstawia częściowo nasze propozycje — zaznaczył były kandydat Konfederacji na prezydenta.

Konfederacja zawsze proponowała, aby obniżyć podatki i opłaty związane z paliwem czy cenami energii.

— Rząd podnosząc podatki i daniny, sam wywindował te ceny, a w tej chwili przychodzi z czapką świętego Mikołaja i mówi: +my wam obniżymy+. Pytanie na ile — tutaj na trzy miesiące, tu nie wiadomo na jak długo, tu jeszcze nie wiadomo o ile — to wszystko są rozwiązania czasowe — wyjaśnił Krzysztof Bosak, który oświadczył, że „potrzebujemy trwałych rozwiązań, które zmniejszą drenaż kieszeni Polaków, a rząd wprowadza rozwiązania tymczasowe”.

O szczegółach tarczy antyinflacyjnej i wystąpieniu premiera Morawieckiego szerzej pisaliśmy tutaj.

Zobacz również: Tata Policjant cały i zdrowy wrócił do domu po kilku tygodniach służby na granicy. Wzruszające nagranie [WIDEO]

Zobacz również: Nowy sondaż. Spada poparcie dla KO po rajdzie Donalda Tuka, PiS i Hołownia rosną w siłę

Źródło: PAP, Twitter.com, polsatnews.pl, propolski.pl

(Visited 791 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj