Nie żyje aktorka Barbara Radecka, która zmarła w wieku 85 lat. Kobieta chorowała na nowotwór. O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych wnuk Michał Bernard Radecki.

Barbarę Radecką kojarzymy najlepiej z ról epizodycznych w serialach i spektaklach.

Występowała m.in. w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Grała także w serialu „Na Sygnale” i „Na Wspólnej”.

– Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie – czytamy na Facebooku.

– Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania – dodał Radecki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Suwałki. Zuchwała kradzież w kościele. Rozpoznajesz tę kobietę? [WIDEO]

Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka…

Opublikowany przez Michała Bernard Radeckiego Sobota, 21 stycznia 2023

źródło: Fakt.pl / Facebook

(Visited 138 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj