Aktorka Aleksandra Domańska zabrała głos w sprawie wyemitowania przez TVN24 całego wywiadu Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle dotyczącego rzekomego rasizmu w rodzinie królewskiej w Wielkiej Brytanii.

Domańska zarzuciła telewizji TVN24 brak empatii oraz szacunku. Przyczepiła się również do obrony księcia Harry’ego przez specjalistkę od spraw dobrych manier Irenę Kamińską-Radomską.

Starałam się wsłuchiwać w angielskie komentarze i faktycznie nie padło, że przeszkadzał kolor skóry komukolwiek z rodziny królewskiej, czy komukolwiek z tak zwanej instytucji. To są wszystko dywagacje, domysły (…) Harry wcale nie potwierdzał tego do końca (…) Zastanawiano się nad kolorem przyszłego potomka, przecież bardzo często jest tak, że jeżeli ktoś spodziewa się dziecka (…), to myśli o tym, jakie będą oczy, jakie będą włoski, jak będzie wyglądało dziecko argumentowała na antenie stacji ekspertka znana z programu „Projekt Lady”.

Z kolei inny obecny w studio TVN24 ekspert, książę Jan X Lubomirski-Lanckoroński, stwierdził, że kontrowersyjne słowa musiały paść podczas „koteryjnych rozmów wewnętrznych”, a ich autorami nie są raczej członkowie rodziny królewskiej.

Powyższe opinie i usprawiedliwienia nie spodobały się jednak Domańskiej. Ta zarzuciła telewizji m.in. przyzwolenie na rasizm.

To było straszne! Nie mogłam zasnąć po tych wypowiedziach. Brak empatii, szacunku. Przyzwolenie na rasizm. Dno! napisała na Instagramie.

Muszę, bo się uduszę. TVN24, powinniście oficjalnie przeprosić za słowa ekspertów zaproszonych przez was, bo daliście im do tego platformę! To wstyd aby w dzisiejszych czasach wyśmiewać problemy psychiczne i mówić, że powody depresji są „żenujące”, że „dopowiada sobie rasizm”, „że grał”, „że pytanie o kolor skóry dziecka było niewinne, bo przecież zawsze się człowiek zastanawia jakie będzie miało dziecko oczy”… wtf?? wyraziła oburzenie aktorka.

Dziennikarka powinna gwałtownie przerwać takie wynurzenia i nie pozwolić sobie na to! Nie ma zgody na szejmowanie (pisownia oryginalna – dop. red.) osób  z chorobami/ problemami psychicznymi! A jeśli osoba o czarnym kolorze skóry mówi do białej, że coś jest rasistowskie to takie jest! napisała Aleksandra Domańska w serwisie Instagram.

Przeczytaj również: Matteo Salvini wyjawia: „Rozmawiam z Polakami i Węgrami o stworzeniu nowej grupy w PE”

Przeczytaj również: Chciał odwiedzić chorego ojca, grozili mu policją. „Albo pan się uspokoi, albo założę panu kaftan!”. Wielka krytyka materiału TVP

źródło: Tysol

(Visited 4 281 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj