Były wicepremier Włoch oraz lider włoskiej Ligi (dawniej Liga Północna) oświadczył we wtorek, że prowadzi rozmowy z polskimi i węgierskimi politykami w sprawie utworzenia nowej grupy w Parlamencie Europejskim. Matteo Salvini został zainspirowany przez węgierski Fidesz, który opuścił przed kilkoma dniami Europejską Partię Ludową pod kierownictwem Donalda Tuska.

Matteo Salvini wyjawił swoje plany w wywiadzie przeprowadzonym w mediach społecznościowych.

Pracujemy nad stworzeniem nowej grupy europejskiej, jestem w kontakcie z Polakami i z Węgrami oznajmił.

Po tym jak przywódca Forza Italia Silvio Berlusconi deklarował pomoc Salviniemu w wejściu do Europejskiej Partii Ludowej, ten stwierdził, że wejście prawicowej Ligi do EPL „nie jest na porządku dziennym”.

Potrzeba czegoś nowego; pewien model Europy nie jest w stanie odpowiedzieć na kryzysy argumentuje były wicepremier Włoch.

Obecnie Liga Salviniego należy do grupy Tożsamość i Demokracja, której członkami są między innymi eurodeputowani niemieckiej AfD oraz francuskiego Zjednoczenia Narodowego.

Przeczytaj również: Chciał odwiedzić chorego ojca, grozili mu policją. „Albo pan się uspokoi, albo założę panu kaftan!”. Wielka krytyka materiału TVP

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Przeczytaj również: „Stary wariant niemiecki” Posłanka Platformy rozsmarowana w RMF FM

źródło: Tysol

(Visited 1 051 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj