Wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych. Poruszanym tematem była współpraca w Parlamencie Europejskim, a także negowanie rozszerzania kompetencji przez Komisję Europejską.

Warsaw Summit to jedno z najważniejszych spotkań gromadzących polityków środowisk konserwatywnych w Europie.

Nasz kraj reprezentowany był przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Na spotkaniu nie zabrakło także premiera Węgier Viktora Orbana, lidera hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal oraz przewodniczącej francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen. Francuska polityk podczas pobytu w Polsce nie ukrywała, że nasz kraj po prostu ją zachwycił.

Konferencja nie spodobała się przedstawicielom opozycji, a także sprzyjającym im mediom. Naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis opublikował serię mocnych wpisów, w których wyzwał europejskich polityków od „faszystów”. Przy okazji zaatakował także prezesa PiS.

— Lech wybudował w Warszawie muzeum ku chwale tych, którzy walczyli z faszystami. Jarosław neofaszystów zaprasza do stolicy. Można obchodzić tysiąc miesięcznic a na końcu napluć na grób brata. Ojciec Kaczyńskiego walczył z faszystami w Powstaniu Warszawskim, brat postawił powstaniu muzeum, a Jarosław stawia faszystom szampana. Proputinowscy faszyści i nacjonaliści na zjeździe w Warszawie to chyba apogeum wstawania z kolan i odzyskiwania dumy — napisał Tomasz Lis w swoich wpisach na Twitterze.

Przeczytaj również:  Duda chce, by handel w niedzielę był przestępstwem. Napisał już list do Ziobry

Wicepremier Jarosław Kaczyński przekazał informację o podpisaniu przez 10 partii w tym z Francji, Włoch i Węgier wspólnej deklaracji.

— Dzisiaj co najmniej w kilku stolicach europejskich, przywódcy wielu partii m.in. w Hiszpanii VOX, we Francji Zgromadzenie Narodowe Marine Le Pen, Fidesz na Węgrzech, a w Polsce PiS podpisują wspólną deklarację — przemawiał podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz również: Krzysztof Bosak skomentował wygląd kartki świątecznej wydanej przez Miasto Warszawa. Polityk nie krył zdumienia

Źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 1 155 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj