500 plus, trzynastki, bon turystyczny – rząd nie zamierza się zatrzymywać i już szykuje kolejny program PLUS. Zapowiedział go Mateusz Morawiecki.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki odwiedził Tarnowskie Góry. Podczas spotkania przed dworcem PKP polityk zdradził, jaki program szykuje rząd Zjednoczonej Prawicy.

—  Kolej Plus to jest projekt cywilizacyjny, projekt rozwojowy; w dostępności do kolei, między wielkimi miastami a mniejszymi miejscowościami, nie powinno być pierwszej i drugiej klasy —  powiedział Morawiecki.

Czytaj także: Kyle Rittenhouse — 17latek zastrzelił dwóch członków Antifa podczas zamieszek. Drastyczne video z chwili oddania strzałów obiegło sieć

—  Ten dworzec (…) został odnowiony z naszego programu, programu Odnowy Dworców Kolejowych. I właśnie tak wyobrażam sobie Kolej Plus i nasze programy rozwojowe. Wprawdzie w pociągach jest pierwsza i druga klasa, ale w połączeniach kolejowych, w dostępności do kolei między wielkimi miastami a mniejszymi miejscowościami, nie powinno być pierwszej i drugiej klasy. Powinna być równomiernie rozłożona sieć kolejowa, sieć modernizowana —  przekonywał premier.

Czytaj także: Włamywacz, pedofil i sprawca przemocy domowej – do tych mężczyzn strzelał Kyle

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

Ma to być program, z którego skorzystać będzie mógł każdy Polak. Rządowi Zjednoczonej Prawicy zależy na tym, aby połączenia kolejowe były łatwiej dostępne, a bilety za podróżowanie tańsze. Lepsze, ekologiczna kolej ma przełożyć się również na lepszą jakość powietrza.

Realizacja programu ma trwać do 2028 roku, a za jego główny cel obrano połączenie miejscowości liczących powyżej 10 tys. mieszkańców.

Źródło: rynek-kolejowy.pl

(Visited 3 708 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj