W Warszawie doszło do kolejnej już awarii „Czajki”, co skończyło się kolejnym niekontrolowanym wyciekiem ścieków do Wisły. Do ciekawych informacji dotarł portal wPolityce.pl.

Jak ustalił portal wPolityce.pl, prezes Wód Polskich już w kwietniu tego roku wystosował pismo do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W liście Przemysław Daca zwracał się w liście o przekazanie informacji ws. podjętych przez miasto działań po słynnej awarii „Czajki” w sierpniu 2019 roku. Ponadto prezes Wód Polskich przestrzegał o możliwej awarii w przyszłości.

Czytaj także: Kyle Rittenhouse — 17latek zastrzelił dwóch członków Antifa podczas zamieszek. Drastyczne video z chwili oddania strzałów obiegło sieć

— Jako Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (…) zwracam się do Pana Prezydenta o przedłożenie informacji w sprawie podjętych działań zaradczych, których celem jest uniknięcie katastrofy ekologicznej, podobnej jaka miała miejsce po awarii kolektorów warszawskiej Oczyszczalni Ścieków „Czajka” — pisał Daca.

— Niestety do dziś, służby Pana Prezydenta nie przedstawiły opinii publicznej rzeczowej analizy sytuacji wskazania konkretnych przyczyn, które przyczyniły się do tej fatalnej w skutkach awarii — zauważył prezes Wód Polskich.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

— Podkreślam, iż odpowiedzialność Pana Prezydenta wobec realizacji przedmiotowego zadania ma poważne znaczenie dla bezpieczeństwa środowiska, w tym wód Wisły i jej ekosystemu. Ma również znaczenie dla bezpieczeństwa ludności, której dostarczana jest woda z ujęć znajdujących się poniżej Warszawy — zaznaczał Daca.

Czytaj także: To już pewne – Morawiecki zapowiedział kolejny program PLUS. Tym razem skorzystają wszyscy Polacy

Wody Polskie apelowały również o udzielenie im informacji dotyczących realizacji planu alternatywnego przesyłu warszawskich ścieków. Jak widać, nie podjęto stosownych działań, w efekcie doszło do kolejnej awarii.

Źródło: Wpolityce.

(Visited 1 317 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj