Bronisław Komorowski był gościem na antenie radia RMF FM i dał złotą radę Donaldowi Tuskowi, który wrócił niedawno do polskiej polityki. Były prezydent stwierdził, że gdyby nowy lider PO podjął jedną ważną decyzję, to powiększyłby szanse swojego ugrupowania na wygraną w wyborach.

Bronisław Komorowski w pozytywnym tonie ocenił powrót Tuska do krajowej polityki. Dostrzegł, że zmotywowało to również polityków PO którzy zaczęli bardziej zdecydowanie działać. Ponadto zmiany te znalazły odzwierciedlenie w sondażach poparcia. Zdaniem byłego prezydenta to jednak wciąż za mało, by wytrącić PiS-owi władzę z rąk.

— Z jednej strony na pewno ruszyła z kopyta do przodu, ale odbudowując swoją pozycję lidera po stronie opozycyjnej, ale nie znalazła jeszcze sposobu na odebranie choćby części głosów PiS — mówił Komorowski.

Polityk jest zdania, że władze PO powinny skoncentrować się na skrzydle konserwatywnym.

— Wielkie dni Platforma przeżywała wtedy i miała wielkie sukcesy, gdy miała jednocześnie mocne, wyraziste skrzydło liberalne, ale bardzo mocne skrzydło konserwatywne — przypomniał gość RMF FM.

W czasie rozmowy wspomniano także o Jarosławie Gowinie, który został ostatnio zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

— Życzę Jarosławowi Gowinowi, aby znalazł wspólny język z opozycją, a szczególnie tą częścią opozycji, która pewnie ma pokrewne poglądy na wiele kwestii natury ideowej — powiedział Komorowski.

Prowadzący zaznaczył jednak, że Tusk nie za bardzo sympatyzuje z Gowinem. Z tego względu trudno będzie o jakąkolwiek współpracę lidera Porozumienia z PO, czy wspólny start wyborczy.

— Żałuję i uważam to za błąd — podkreślił Komorowski.

Zobacz również: Starsza pani zachwycona PiS-em: „Jeszcze takiego rządu nie było, a mam 80 lat!” [WIDEO]

Zobacz również: Żona Kamila Glika obrażana na Instagramie przez angielskich kibiców. Skandaliczna treść wiadomości

źródło: wmeritum.pl, YouTube.com

(Visited 504 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj