Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o nowej, letniej fali koronawirusa. Zdaniem szefa resortu zdrowia, który był gościem na antenie Polsat News, wszystko wskazuje na to, że jesteśmy w apogeum.

Adam Niedzielski podkreślił, że „kolejna fala koronawirusa przesunie się w czasie i pojawi w Polsce później niż na jesień”. Przekazał również bieżące dane związane z sytuacją epidemiczną w Polsce.

Apogeum pandemii koronawirusa?

– Według naszych analiz, wzrost liczby zakażeń koronawirusem jest konsekwencją ostatnich trzech dni. Mamy kumulację po dłuższym weekendzie – przewidywał Adam Niedzielski.

– Wszystko wskazuje na to, że w zasadzie jesteśmy w apogeum i w przyszłych tygodniach należy się spodziewać spadków. Zgodnie z analizami, na jesień nie pojawi się aż tyle zachorowań, co w ubiegłym roku. Kolejna ewentualna fala zostanie przesunięta w czasie na późniejszy okres. To nie jest tak, że będziemy obserwować eskalację zachorowań we wrześniu czy październiku, tylko raczej będzie przesunięcie w kierunku zimy. Między szczytami kolejnego apogeum jest około 20 tygodni – wyjawił minister.

Szef resortu zdrowia przyznał, że w naszym kraju aktualnie jest dużo mniej hospitalizacji z powodu COVID-19, niż miało to miejsce w poprzednich falach pandemii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To paskudne stworzenia”. Rosyjski skandalista uderza w Polaków

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małgorzata Kidawa-Błońska zaliczyła modową wpadkę. Głos zabrał ekspert

źródło: Polsat News

(Visited 226 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj