Prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił uwagę na problem alkoholizmu w obwodzie włodzimierskim. Nie zawahał się przy tym pouczyć samego gubernatora.

Rosyjski przywódca rozmawiał przez wideokonferencję z pełniącym obowiązki gubernatora obwodu włodzimierskiego Aleksandrem Awdiejewem na tematy społeczno-gospodarcze regionu.

Władimir Putin miał przekazać, że w obwodzie włodzimierskim prężenie rozwija się produkcja, a bezrobocie jest niższe od średniej krajowej.

Prezydent Rosji wskazał również na inny problem – postępujący alkoholizm w regionie. Tu przypomniał statystyki, mówiąc, że osób ze zdiagnozowanym alkoholizmem i psychozą alkoholową zarejestrowano w regionie w 2021 roku 122,6 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Podkreślił, że jest to wynik 2,6 razy większy niż na całym obszarze Rosji.

Władimir Putin doradza ws. alkoholizmu

– Mężczyźni piją i nadal będą to robić. To wszystko nie jest takie prymitywne i łatwe. Po prostu trzeba sobie z tym poradzić – powiedział prezydent Władimir Putin.

Ponadto dodawał, że należałoby przede wszystkim zachęcić ludzi do poznawania obiektów kultury, przyjrzeć kwestii zdrowego odżywiania obywateli Rosji, a także rozwijać infrastrukturę sportową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gen. Polko o problemie Rosjan: „Ukraina musi to wykorzystać”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Henryk Kowalczyk powinien w końcu zatrzymać napływ ukraińskiego zboża do Polski. Inaczej PiS może sporo stracić

źródło: wprost.pl

(Visited 214 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj