propolski.pl: Kidawa-Błońska zaliczyła modową wpadkę

Małgorzata Kidawa-Błońska zaliczyła modową wpadkę. Głos zabrał ekspert

Małgorzata Kidawa-Błońska uczestniczyła w delegacji parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej w czasie uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego i 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wicemarszałek Sejmu zdaniem wielu internautów i ekspertów popełniła modową wpadkę.

– W sytuacjach służbowych w ogóle nie można sobie pozwolić na odkryte palce u stóp – powiedziała dr Irena Kamińska-Radomska.

Sieć obiegły zdjęcia z delegacji parlamentarzystów KO, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Jóżefa Piłsudskiego i Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Kidawa-Błońska popełniła modową wpadkę?

Internauci szczególnie zwrócili uwagę na to, jak ubrana była w tym dniu Kidawa-Błońska. Strój byłej kandydatki na prezydenta wydaje się nieszczególnie dostosowany do tej okazji.

– Wzorki obniżają poziom oficjalności danego stroju, czyli już sam dobór bluzki był niewłaściwy. Po drugie spódnica była z tiulu – taki materiał nadaje się na zupełnie inne okazje, bardziej wieczorowe – stwierdziła dr Irena Kamińska-Radomska.

– Nogi były gołe w klapkach, co jest bardzo dużym faux-pas. W sytuacjach służbowych w ogóle nie można sobie pozwolić na odkryte palce, pięty. Muszą być czółenka – obojętnie czy na wyższym, czy niższym obcasie. Nie powinien być jednak zbyt wysoki i unikamy też szpilek – dodała.

– Ten strój Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest na najniższym szczeblu dress code’u. Co ważne, strój jest środkiem komunikacji społecznej. Ta komunikacja powinna być spójna. Żyjemy według pewnych norm społecznych i odstępstwo od tych norm od razu jest zauważalne, ponieważ ono również coś mówi. Ten strój niestety mówił: „Lekceważę daną uroczystość, lekceważę tych żołnierzy, na których grobie składamy wieniec. Zrobiłam sobie z tego szopkę” – podsumowała dr Irena Kamińska-Radomska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czarnek obiecuje: „Tusk na 100 proc. trafi przed sąd”. Trzymacie kciuki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To paskudne stworzenia”. Rosyjski skandalista uderza w Polaków

źródło: goniec.pl, Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these