Funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali dziewięć osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy — podał we wtorek portal tvp.info. Wśród zatrzymanych jest Łukasz M., menadżer niesławnej „Zatoki Sztuki”, klubu pojawiającego się w dokumencie Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”.

Na polecenie lubelskiej prokuratury regionalnej funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali dziewięć osób w sprawie zorganizowanej grupy czytamy na portalu tvp.info. Wśród zatrzymanych jest Łukasz M., menadżer „Zatoki Sztuki” w Sopocie.

Według informacji przekazanych przez portal, zarzuty mają charakter „fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi i prania brudnych pieniędzy”. Straty Skarbu Państwa mają sięgać aż 35 milionów złotych.

Przeczytaj również: Od dzisiaj wchodzą… nowe obostrzenia w związku z COVID-19. Rozporządzenie opublikowano nocą

O sopockiej „Zatoce Sztuki” zrobiło się głośno w maju 2020 roku za sprawą emisji kontrowersyjnego dokumentu w reżyserii Sylwestra Latkowskiego w telewizji publicznej.

Obraz skupia się na kulisach działań Krystiana ps. „Krystek”, znanego też jako „łowca nastolatek”. W klubie miało nieustannie dochodzić do molestowania młodych dziewcząt. Miejsce chętnie było odwiedzane przez celebrytów i śmietankę towarzyską Warszawy. W „Zatoce Sztuki” mieli bywać m.in. aktor Borys Szyc czy showman Jakub Wojewódzki.

Przeczytaj również: Grzegorz Braun złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na liście kilka głośnych nazwisk, w tym minister zdrowia

Źródło: TVP Info

(Visited 926 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Pawłowicz wspomina Jandę i publikuje zdjęcie: "Blada Krysia, z którą byłam w przedszkolu"

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here