Poseł Konfederacji Grzegorz Braun złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Dotyczy ono wielu znanych osób: prof. Andrzeja Horbana, ministrów zdrowia Łukasza Szumowskiego i Adama Niedzielskiego oraz prof. Krzysztofa Simona.

Reżyser oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun złożył do pięciu prokuratur 15 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Na liście Brauna znaleźli się rządzący oraz ich doradcy.

O działaniach posła poinformowała Konfederacja w mediach społecznościowych:

UWAGA Poseł Grzegorz Braun złożył do prokuratury 15 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez czołowych zarządzających kryzysem pandemicznym w Polsce. Zawiadomienia dotyczą między innymi ministrów Adama Niedzielskiego i Łukasza Szumowskiego, głównego doradcę premiera ds. Covid-19 prof. Andrzeja Horbana, czy prof. Krzysztofa Simona. Zawiadomienia dotyczą przestępstw ściganych z urzędu i zostały one złożone przez posła Grzegorza Brauna do 5 prokuratur okręgowych 17 lutego zakomunikowano.

Przeczytaj również: Sondaż: Polacy wypowiedzieli się na temat kolejnych obostrzeń. Złe wieści, ale dla rządu

Zawiadomienie do Prokuratury w Warszawie dotyczy prof. Andrzeja Horbana, konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych i doradcy premiera, który miał dopuścić się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji. Jest to czyn z art. 231 KK, tj. „funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 napisano.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie została również powiadomiona o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu przez ministrów zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Adama Niedzielskiego. Ministrowie mieli dopuścić się przestępstwa nadużycia sprawowanej funkcji publicznej poprzez nieusunięcie prof. Horbana ze stanowiska krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych. Czyn ten, podobnie jak wyżej wspomniany, został opisany w art. 231 KK. Warto nadmienić, że w przypadku działania sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega on karze co najmniej roku pozbawienia wolności, a górna granica kary to 10 lat stwierdzono.

Prokuratury Okręgowe w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie zostały również powiadomione, że konsultanci wojewódzcy w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon, Aleksander Garlicki, Aneta Bartczak, Miłosz Barczewski, dopuścili się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji.Zawiadomienie dotyczy również wojewodów dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego o to, że wojewodowie dopuścili się przestępstwa nadużycia funkcji w postaci przekazała partia Grzegorza Brauna.

Poseł zawiadomił także prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez dyrektorów delegatur CBA we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Warszawie. Zdaniem polityka, wyżej wymienieni dopuścili się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji.

Przeczytaj również: Kaczyński wyjął kartę. Kulisy głosowania nad rewolucyjną ustawą: „Poparło ją nie tylko PiS, ale i opozycja”

Facebook/Konfederacja

Źródło: NCzas

(Visited 3 060 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj