Ostatnie wypowiedzi niektórych polityków Prawa i Sprawiedliwości zszokowały część opinii publicznej. Poseł Jacek Żalek stwierdził, że „LGBT to nie są ludzie, to ideologia”, natomiast członek sztabu Andrzeja Dudy, Przemysław Czarnek dodał: „Przestańmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”.

Prezydent Andrzej Duda również nie przebierał w słowach, na co szybko zareagowały światowe media. Polityk próbował się tłumaczyć, że mówiąc „LGBT jest groźniejsze niż komunizm” tak naprawdę nie miał tego na myśli. Do słów rządzących odniosło się wielu celebrytów, a wśród nich znalazła się Matylda Damięcka.

Aktorka nie jest już aktywna w show biznesie, jednak wciąż udziela się na Instagramie. Siostra Mateusza Damięckiego wrzuciła nagranie, do którego dołączyła jej autorski wiersz „kto ty jesteś”. Zasugerowała w nim, że sama może być jedną z osób LGBT.

Zobacz również: Anja Rubik zwróciła się do Andrzeja Dudy. “Czego się tak boisz, Prezydencie?”

Na wideo z trudem powstrzymywała łzy i mówiła: — Jestem zakłopotana, jestem zła, jestem obrażana, jestem nazywana, jestem niemile widziana, jestem inna. Następnie próbowała wyjaśnić swoje intencje, pisząc:

— Wiersz napisałam dla wszystkich moich ludzi, którzy obecnie/od dłuższego czasu/nigdy nie czuli się w tym kraju. Wszystkich. Lgbt, to tylko/aż wierzchołek tego lodowca. I nie, nie musisz być „lgbtpozytywny”, żeby ten wiersz był o Tobie — napisała Damięcka.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

” kto ty jesteś ” nie jestem człowiekiem… nie jestem człowiekiem? nie jestem ideologią nie jestem normalna? nie jestem głupia nie jestem naiwna nie jestem już dzieckiem nie jestem mężczyzną nie jestem płcią nie jestem człowiekiem? jestem tym zmęczona jestem zakłopotana jestem zła jestem obrażana jestem nazywana jestem niemile widziana jestem inna nie jestem człowiekiem? jestem współczuciem jestem smutkiem nie jestem człowiekiem? nie , nie jestem tobą uff dm wiersz napisałam dla wszystkich moich ludzi, którzy obecnie/od dłuższego czasu/nigdy nie czuli się w tym kraju. wszystkich. lgbt, to tylko/aż wierzchołek tego lodowca. i nie, nie musisz być „lgbtpozytywny”, żeby ten wiersz był o Tobie #tojestwierszatojestjegointerpretacja

Post udostępniony przez Matylda Damięcka (@thegirlwhofellonearth)

źródło: pudelek.pl

(Visited 341 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj