Ajna Rubik to jedna z najpopularniejszych modelek. Często komentuje bieżące sprawy społeczne i polityczne nie przebierając w słowach. Początkowo bardzo często poruszała temat edukacji seksualnej (a raczej jej braku) w Polsce. Wydała nawet książkę, którą skierowała do dorastającego pokolenia, by mogło sobie łatwiej radzić z problemami.

Tym razem Anja Rubik skomentowała podpisanie przez Andrzeja Dudę Karty Rodziny. Decyzja głowy państwa zapoczątkowała serię homofobicznych wypowiedzi w mediach i licznych ataków na polityka. Modelka zwróciła się do Andrzeja Dudy w mocnych słowach:

— Czego się tak boisz, Prezydencie Duda? Nie martw się, wszyscy się czasami boimy, z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu. W imieniu odważnych, w imieniu uprzejmych, w imieniu ludzi z sercem i w imieniu każdej mniejszości społecznej przesyłam miłość i otuchę. Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+ — napisała na Instagramie.

Reakcja Rubik spotkała się z wielkim uznaniem internautów.

— Brawo, Anja. To, co mówi ten człowiek, jest okropne! W XXI wieku ludzie szczują na innych ludzi. W punkt — czytamy w komentarzach.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Czego się tak boisz Prezydencie Duda ( @andrzej.duda ) ? Nie martw się ,wszyscy się czasami boimy, z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu. W imieniu odważnych, w imieniu uprzejmych, w imieniu ludzi z sercem i w imieniu każdej mniejszości społecznej przesyłam miłość i otuchę. Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+ (ENG ????) Are you scared President Duda? That’s ok everyone gets scared sometimes for different reasons. Racism, homophobia, predudice all come from fear. On behalf of the courageous , on behalf of the kind and on behalf of all the minorities I am sending you love and support. We can help you President and explain how to live without fear and hate for other Poles. Sending you all the best, Anja and the LGBT+ community

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

źródło: plotek.pl

(Visited 133 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Olga Tokarczuk zwolniona z podatku od Nagrody Nobla. Zaoszczędzi mnóstwo pieniędzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here