Hanna Lis

Hanna Lis w ostrych słowach krytykuje Andrzeja Dudę: ”Jest pan wstydem”

Andrzej Duda po podpisaniu Karty Rodziny jest stale atakowany w mediach. Do ostrej krytyki dołączyła Hanna Lis, która również nie szczędziła mu gorzkich słów. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała obszerny wpis poświęcony prezydentowi.

— Panie Andrzeju Duda, jest pan wstydem dla Rzeczypospolitej oraz jej obywateli. Nie zasługuje pan na to, aby ktokolwiek, kiedykolwiek nazwał pana prezydentem. Jest pan ledwie rezydentem Pałacu Prezydenckiego, który do wczoraj miał jeszcze szansę przejść do historii jako posłuszny wykonawca poleceń zgorzkniałego, kipiącego nienawiścią człowieka. Pan jednak postanowił pójść o krok dalej. Postanowił pan odebrać godność i odczłowieczyć kilka milionów Polaków. Na modłę paskudną, okrutną, brunatną, jaką znamy wszyscy z nie tak znowu odległej historii. A potem miał pan jeszcze czelność pojechać do Auschwitz. Jest szczególne miejsce w piekle historii dla takich ludzi jak pan. Każdy fizyczny atak, każde pobicie człowieka, o którym pogardliwie mówi pan „ideologia”, obciążać będzie odtąd pańskie sumienie. Każde samobójstwo nastolatka będzie krwią na pańskich rękach — czytamy we wpisie dziennikarki.

Zobacz również: Andrzej Duda mówi stanowcze “nie” dla złodziejstwa: “W Polsce jest grupa, która chce obalić naszą politykę”

Lis zaapelowała również do internautów, by ci wzięli udział w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wyraziła przy tym nadzieję, że Polska nie stoczy się w kierunku autorytaryzmu.

— A teraz prośba do nas wszystkich. Ten haniebny wrzask, który wczoraj wybrzmiał w Opolu, jest oznaką żoliborskiej paniki. Kiedy Kaczyński panikuje, musi znaleźć wroga, bo szczucie, skłócanie Polaków, dzielenie ich na wrogie sobie plemiona jest jego tradycyjnym modus operandi. Zarządzanie przez konflikt, choćby przez wojnę domową. Byle pozostać u władzy. Kaczyński, wywołując kolejną pseudoideologiczną wojnę, próbuje ratować spadające sondaże i przykryć wszystkie afery PiS: GetBacki, Srebrne Wieże, działki Morawieckiego, respiratory Szumowskiego, długo by wymieniać, nie mam całego dnia. Nie dajmy się sprowokować. Nie tańczmy, jak nam prezes zagra. Róbmy swoje. Spokój. To są ostatnie paroksyzmy tej władzy. Za dokładnie dwa tygodnie możemy zamienić rezydenta Pałacu Prezydenckiego na Prezydenta. Na tym się skupmy. A potem zacznijmy wspólnie budować lepszą Polskę, w której każdy obywatel będzie czuł się u siebie — dodała, wywołując swoją wypowiedzią prawdziwą burzę w sieci.

To nie pierwszy raz, gdy dziennikarka, podobnie jak jej mąż Tomasz Lis w ostrym tonie komentuje otaczającą rzeczywistość.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Panie Andrzeju Duda, jest pan wstydem dla Rzeczypospolitej oraz jej obywateli. Nie zasługuje pan na to, aby ktokolwiek, kiedykolwiek nazwał pana prezydentem. Jest pan ledwie rezydentem Pałacu Prezydenckiego, który do wczoraj miał jeszcze szansę przejść do historii jako posłuszny wykonawca poleceń zgorzkniałego, kipiącego nienawiścią człowieka. Pan jednak postanowił pójść o krok dalej. Postanowił pan odebrać godność i odczłowieczyć kilka milionów Polaków. Na modłę paskudną, okrutną, brunatną, jaką znamy wszyscy z nie tak znowu odległej historii. A potem miał pan jeszcze czelność pojechać do Auschwitz. Jest szczególne miejsce w piekle historii dla takich ludzi, jak pan. Każdy fizyczny atak , każde pobicie CZŁOWIEKA, o którym pogardliwie mówi pan „ideologia” obciążać będzie odtąd pańskie sumienie. Każde samobójstwo nastolatka LGBT, będzie krwią na pańskich rękach. A teraz prośba do nas wszystkich. Ten haniebny wrzask, który wczoraj wybrzmiał w Opolu jest oznaką żoliborskiej paniki. Kiedy Kaczyński panikuje musi znaleźć wroga, bo szczucie, skłócanie Polaków, dzielenie ich na wrogie sobie plemiona jest jego tradycyjnym modus operandi. Zarządzanie przez konflikt, choćby przez wojnę domową. Byle pozostać u władzy. Kaczyński wywołując kolejną pseudo-ideologiczną wojnę próbuje ratować spadające sondaże i przykryć wszystkie afery PiS: GetBacki, Srebrne Wieże, działki Morawieckiego, respiratory Szumowskiego, długo by wymieniać, nie mam całego dnia. Nie dajmy się sprowokować. Nie tańczmy, jak nam prezes zagra. Róbmy swoje. SPOKÓJ. To są ostatnie paroksyzmy tej władzy. Za dokładnie dwa tygodnie możemy zamienić rezydenta Pałacu Prezydenckiego na Prezydenta. Na tym się skupmy. A potem zacznijmy wspólnie budować lepszą Polskę, w której każdy Obywatel będzie czuł się u siebie. ????

Post udostępniony przez Hanna Lis (@hanna_lis)

źródło: plotek.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these