W internecie pojawiło się zaskakujące nagranie i zdjęcia obrazujące jak prawdopodobnie niepełnoletnia dziewczyna dopuściła się znieważenia grobów polskich żołnierzy. O sprawie poinformowała Fundacja Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu, dodając, że złożyła zawiadomienie ws. znieważenia miejsca spoczynku naszych bohaterów.

— Tym razem sprawa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku. Prawdopodobnie nieletnia osoba umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie, jak skacze po grobach polskich żołnierzy poległych 18 sierpnia 1920 roku podczas bitwy pod Brodnicą — przekazał Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Zobacz również: Ziobro o Tusku: Stosunek do śledztwa smoleńskiego miał co najmniej niefrasobliwy

Miejscem zdarzenia był Cmentarz wojskowy w Brodnicy, a sytuacja wywołała wiele emocji wśród internautów.

— Art. 262 § 1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. — przypomniała fundacja.

Coraz bardziej kierująca się na „lewo” młodzież przestaje cenić tradycyjne i polskie wartości. Rzeczywistość epidemicznych obostrzeń wcale nie poprawia tej perspektywy. Dzieci i młodzież nie mogąc znaleźć sobie zajęcia i żyć tak, jak dotychczas, wynajdują nie zawsze trafne rozrywki spędzania wolnego czasu.

— Dużo ludzi jest na świecie bezmyślnych i niestety głupich tak jak przed ll Wojną Światową. Niestety! Dlatego było jak było. Niedługo znów będziemy zbierać plony głupoty — napisała internautka w komentarzu.

źródło: tysol.pl

(Visited 2 283 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj