Były prezydent Lech Wałęsa wezwał Polaków do zbierania podpisów pod projektem rozpisania nowych wyborów parlamentarnych. Trybunał Konstytucyjny stwierdził wyższość polskiej konstytucji, nad prawem unijnym uznając, że niektóre przepisy nie są zgodne z konstytucją.

Wyrok ten zapadł w odpowiedzi na wniosek, który skierował w marcu premier Mateusz Morawiecki w kwestii zbadania zgodności z konstytucją pewnych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

W związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego głos zabrała Komisja Europejska, wyrażając poważne obawy w związku z orzeczeniem polskich sędziów. Komisja Europejska dodała również, że „nie zawaha się skorzystać z uprawnień przysługujących jej na mocy Traktatów, w celu ochrony jednolitego stosowania prawa Unii i jego integralności”.

Politycy Zjednoczonej Prawicy zaakceptowali decyzję TK z wyraźną ulgą i zadowoleniem. Wielu z nich podkreśliło, że polski trybunał udał się śladami swoich zagranicznych odpowiedników. Tymczasem opozycja wciąż zamartwia się, mówiąc, że sprawa ta jest pierwszym krokiem do polexitu.

Głos w tej sprawie opublikował w mediach społecznościowych Lech Wałęsa, który wezwał do zbierania podpisów pod projektem zorganizowania wcześniejszych wyborów. Jak zauważyli internauci w komentarzach pod tym postem, propozycje przedstawione przez byłego prezydenta nie są zgodne z konstytucją.

Przeczytaj również:  Potężny atak rakietowy na Kijów. Brak prądu i wielu rannych

— Zdrada interesów Polskim czy nieprawdopodobna głupota?. Rodacy Patrioci nie mamy wyboru. Mieszcząc się w demokracji. Przypominam moją propozycję. Należy uzbierać podpisy od suwerena za natychmiastowymi nowymi wyborami. Jeśli uzbieramy więcej podpisów od tych, które dały im prawo, nabywamy prawo do natychmiastowych nowych wyborów. Mając taką demokratyczną decyzję suwerena, nabywamy prawo do zastosowania wszelkich metod walki, by to osiągnąć. Posłuchajcie mnie, a uratujemy honor Polski. LW — wzywał Wałęsa.

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke chce pozwać Magdalenę Środę: „Ta bezmyślna Baba…”

Zobacz również: Tusk próbuje mobilizować zwolenników opozycji: „Tylko tak możemy ich powstrzymać”

Zdrada interesów Polskim czy nieprawdopodobna głupota?. Rodacy Patrioci nie mamy wyboru. Mieszcząc się w demokracji….

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Czwartek, 7 października 2021

źródło: DoRzeczy.pl, Facebook.com

(Visited 6 089 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj