Szymon Hołownia zwrócił się z apelem do wyborców Prawa i Sprawiedliwości, by jasno odpowiedzieli, że chcą dalej żyć w Unii Europejskiej. Na zamieszczonym wideo podkreślił, że zwraca się do tych osób, które „mają serce po prawej stronie” i popierają Prawo i Sprawiedliwość.

— Widzimy niebezpieczny dla Polski konflikt pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Unią Europejską. Nigdy jeszcze sytuacja nie była tak napięta. Od kiedy PiS rządzi, zniknęły flagi Unii z większości urzędów i uroczystości. Symbolicznie usunięto już Unię Europejską z Polski. To nie jest przypadek — mówił polityk.

Zdaniem lidera Polski 2050 sytuacja w naszym kraju stanowczo wymknęła się spod kontroli i należy ją prędko zmienić. Ostrzegł swoich słuchaczy przed niebezpieczną drogą, jaką obrała Polska, która już niedługo może opuścić Unię Europejską.

— Drodzy rodacy głosujący na PiS, szanuję wasze poglądy, chociaż nie zawsze je podzielam. Wiem, że jesteście patriotami i chcecie, by Polska była sercem Europy. Wiele niestety wskazuje na to, że niedługo może nadejść koniec Polski w Unii — powiedział były prezenter TVN. Dodał przy tym, że taki stan rzeczy wiąże się z wycofaniem dopłat dla rolników, końcem studiowania za granicą i końcem naszego bezpieczeństwa. Polityk nie szczędził przykładów, które mogłyby przekonać wyborców PiS do zdecydowanego działania.

Przeczytaj również:  Znana aktorka wyznała, że uciekła z restauracji bez płacenia

— Zwracam się do was. To wy możecie zatrzymać Polskę w Unii Europejskiej. To jest dokładnie ten moment, a drugiej szansy nie będzie. Wyraźnie powiedzcie swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym: „Chcemy żyć w Unii”. Od tego, czy to zrobicie, zależy bardzo dużo. Polska poza Unią Europejską będzie słabym i biednym krajem. Każdy kraj w Unii walczy o swoje. To dobre i normalne, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli. Coraz głośniejsi są politycy partii rządzącej, którzy wyobrażają sobie Polskę poza Unią. Przez ich gierki, grożą nam konsekwencje finansowe, a może nawet wyjście z Unii — powiedział Szymon Hołownia.

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke chce pozwać Magdalenę Środę: „Ta bezmyślna Baba…”

Zobacz również: Kuriozalny apel Lecha Wałęsy: „Rodacy, nie mamy wyboru”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 843 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj