Jedna z kandydatek do Parlamentu Uczniowskiego III LO w Gdańsku wygłosiła szokujące przemówienie. Jej bulwersujące słowa dotyczyły papieża Jana Pawła II.

Dziewczyna podczas debaty kandydatów do Parlamentu Uczniowskiego tzw. Topolówki, czyli III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku zaskoczyła swoich słuchaczy. Co dziwne nie reagowali w tej kwestii nauczyciele.

Jeden z uczniów zadał kandydatce pytanie dotyczące memów atakujących papieża Jana Pawła II, które zobaczył w jej mediach społecznościowych.

— Jeżeli mówimy o równości, bo może mamy inne definicje równości, to dla mnie równość polega na tym, że akceptuję poglądy każdego, a nie tylko swoje — mówił nastolatek.

— Nie przypominam sobie takiej grafiki ani nic z tych rzeczy, mam słabą pamięć. Natomiast każdy ma prawo do swoich poglądów, Jan Paweł II nie jest osobą żadnego kultu i każdy ma prawo wykorzystywać jego postać. Jest osobą publiczną — to po pierwsze. A po drugie — każdy ma prawo o nim myśleć, co chce. Ja na przykład uważam go za zbrodniarza, a ktoś inny może go podziwiać — powiedziała kandydatka.

Do całej sprawy odniósł się na Twitterze dziennikarz Maciej Naskręt, który wrzucił nagranie do sieci.

— III LO w @gdansk – chodziło tam mnóstwo gdańszczan nawet @Dulkiewicz_A — trwają wybory prezydenckie — chłopak na debacie pyta kandydatkę o mema szkalującego JPII a dziewczyna twierdzi, że nic nie pamięta, a JPII BYŁ ZBRODNIARZEM. Nauczyciele nie reagują. Wychowujemy potwory — czytamy.

Zobacz również: Gowin atakuje PiS: „Wpadli w pułapkę, którą sami zastawili”

Zobacz również: Starsza pani wściekła na rząd: „Nie chce trzynastki i nie chce PIS-u” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 2 030 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj