Paweł Kukiz postanowił zwrócić się za pośrednictwem mediów społecznościowych do przewodniczącego PO Borysa Budki. Lider ugrupowania przekonywał, że jeżeli Kukiz będzie w dalszym ciągu postępował tak samo, to zapewni Jarosławowi Kaczyńskiemu rządy do końca kadencji. Na pytanie dziennikarza, czy trwają jakiekolwiek rozmowy z liderem Kukiz’15, Budka potwierdził, dodając, że próbuje z nim rozmawiać Stanisław Tyszka.

— Sorry, ja Pawła szanuję jako człowieka, który — wydawało się — wszedł do polityki coś zmienić. Kaczyński mu guzik da. Sorry, za kolokwializm. Kaczyński go będzie mamił — mówił Budka. Ponadto ocenił, że pomysły Kukiza można zrealizować, jednak do tego trzeba większych analiz i rozmowy, a on na ten moment nie jest do tego gotowy.

— Kombinuj wiec Borys, co możecie Kukizowi zaoferować… — zwrócił się do Borysa Budki lider Kukiz’15.

Komentując również słowa wiceszefa PO Paweł Kukiz, dodał: — Borys… SZEŚĆ LAT pytałem i Ciebie i innych z ‚wierchuszki’ Koalicji Obywatelskiej o zmianę ordynacji, sędziów pokoju, referenda… Podobnie Lewicę i wszystkie inne opcje. Nie byliście zainteresowani, a szeregowi Wasi posłowie odpowiadali jednym głosem — ‚NIE CHCEMY zmiany ordynacji, bo jak ludzie będą wybierać, (a nie partia) to my nie dostaniemy się do Sejmu’.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Lider Kukiz’15 nie odpuszczając nowemu przewodniczącemu PO, kontynuował:

— Nie wierzę Borys, że nie wiedziałeś i Ty i reszta Twoich Kolegów, że rząd PiS zależy od trzech głosów Kukiza, a jednak zamiast przed sławetnymi głosowaniami 11 sierpnia rozmawiać ze mną i zobowiązać się do wprowadzenia tych zmian, które są KLUCZOWE dla zaistnienia państwa w pełni demokratycznego, woleliście krzyczeć na Sali Plenarnej ‚za co się sprzedałeś — mówił były muzyk proszący, by Budka „nie mydlił oczu” Stanisławem Tyszką. Dodał, że nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, o czym z nim teraz „knują”.

— A czy Kaczyński wywiąże się z umowy? Nie wiem. Czas pokaże. Pamiętam jednak, jak dawałem Wam, Platformie, lata temu całego siebie, grając darmowe koncerty, reklamując PO w zamian za obietnice JOW. A Wy po dostaniu się do Sejmu i przejęciu władzy zmieliliście 750 tys. Obywatelskich podpisów pod petycja zmiany sposobu wybierania posłów — napisał Kukiz, przypominając o filmie Tomasza Sekielskiego na ten temat pt. Władcy Marionetek.

Tu zalecił politykowi, by sobie ten właśnie film obejrzał i przestał ludziom „wciskać kit”.

— WSZYSCY jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku. Kombinuj wiec Borys, co możecie Kukizowi zaoferować… Urzędy, spółki, pieniądze — czyli jednym słowem to, co dla Was WSZYSTKICH, od lewa do prawa, jest istotą ‚polityki’ – nie wchodzą w rachubę… Kombinuj, Borys… — podsumował swój wpis Paweł Kukiz.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zobacz również: Parafianie zabrali księdzu klucze i nie wpuścili go do kościoła. Sieć obiegło nagranie z awantury [WIDEO]

Zobacz również: Lech Wałęsa staje w obronie Władysława Frasyniuka. „Mogę przyjąć, że ja to powiedziałem”

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 912 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj