Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden stracił w ostatnich miesiącach sporą część zaufania Amerykanów. Z ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie NBC News wynika, że postrzeganie prezydenta przez Amerykanów uległo zmianie na gorsze.

Po raz pierwszy od przejęcia władzy Joe Biden jest pozytywnie oceniany przez mniej niż połowę badanych. Amerykanie zadowoleni z prezydentury stanowili w sierpniu 49 procent ankietowanych, co przełożyło się na spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do sondażu kwietniowego.

Biden został oceniony negatywnie przez 48 procent uczestników badania. Przez niepełna 4 miesiące grupa ta zwiekszyła się o 9 punktów procentowych. Jak podaje stacja NBC News, stosunkowo niskie jak na Bidena wyniki były nieosiągalne dla Donalda Trumpa przez całą jego kadencję.

W kwietniu blisko 69 procent Amerykanów pozytywnie oceniało pracę prezydenta w zakresie walki z pandemią COVID-19. Teraz jest to 53 procent ankietowanych.

Na płaszczyźnie ekonomii prezydenta oceniło pozytywnie 47 procent (spadek o 5 punktów procentowych), negatywnie zaś 49 procent (wzrost o 6 punktów procentowych).

Afganistan strzałem w stopę

Obserwatorzy poczynań prezydenta USA zwracają uwagę na katastrofę wizerunkową, która wyniknęła z powodu chaotycznej serii decyzji podjętych w związku z Afganistanem. NBC News zaznacza, że sondaż przeprowadzony był w dniach pomiędzy 14 a 17 sierpnia. To właśnie wtedy do Kabulu wkraczali talibowie i świat obiegły dramatyczne obrazki z tamtejszego lotniska.

Przeczytaj również: „Wolałbym, żeby…”. Trzaskowski zapytany o skandaliczne słowa Frasyniuka

Przeczytaj również: [WIDEO] „Nie wybaczę tego, nigdy!”. Jakimowicz grzmi w TVP po obejrzeniu tego nagrania

Przeczytaj również: Minister Zdrowia o trzeciej dawce szczepionki. Padła przybliżona data

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 922 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj