Słowa Władysława Frasyniuka, który obraził polskich żołnierzy, wywołały prawdziwą medialną burzę. Słynny opozycjonista nazwał ich bowiem „śmieciami”. Jak się okazuje, taką postawę wspiera były prezydent Lech Wałęsa, który stwierdził, że pod tymi słowami może się podpisać.

— Jeśli Frasyniuk by się tego wyparł, mogę przyjąć, że ja to powiedziałem — powiedział przywódca „Solidarności”.

Co dokładnie stwierdził Władysław Frasyniuk, komentując działania żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej?

— Szczerze mówiąc, słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha. Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie — oświadczył Władysław Frasyniuk w Faktach po Faktach.

Ku zaskoczeniu mediów byłemu prezydentowi bardzo spodobała się wypowiedź polityka i nawet ją pochwalił.

— Na takie zachowania naszych władz nie ma dobrej reakcji. Każdy używa takich słów, które przekonują. Gdyby Władysław Frasyniuk ładnie zaśpiewał, to nikt by na to nie zwrócił uwagi. On zastosował radykalne słownictwo i dlatego jest głośno. Zwrócił uwagę na złe zachowanie naszych władz. Podpisuję się pod tym, co powiedział. Jeśli Frasyniuk by się tego wyparł, mogę przyjąć, że ja to powiedziałem. Zachowanie rządzących jest skandaliczne i szkodzące Polsce. Trzeba ich odsunąć od władzy. Gdybym miał siłę, to bym to zrobił, ale jestem stary i chory. Już dawno mówiłem, że tych ludzi trzeba rozliczyć. Oni mogą doprowadzić do wojny domowej — mówił Lech Wałęsa, który potwierdził, że imigrantom uciekającym z Afganistanu należy przede wszystkim pomagać. Wyraził przy tym zdumienie, że postawa polskich władz jest na to rozwiązanie zamknięta.

Przeczytaj również:  Pokazała martwego psa w mediach społecznościowych. Najpierw utopiła go w basenie [WIDEO]

— W historii też wielokrotnie Polaków wyrzucano w kraju, Polacy też musieli uciekać. Różnie bywało. Musimy zrozumieć, że skoro nam pomagano, to dlaczego my mamy im nie pomóc? Podzielę się z tymi biedakami ostatnią kromką chleba — przyznał były prezydent, który niedawno wrócił ze szpitala. Trafił tam kilka dni temu ze względu na powikłania związane ze stopą cukrzycową.

— Zbliżam się do osiemdziesiątki. Ten wiek ma swoje prawa — powiedział Lech Wałęsa.

Zobacz również: Amerykanie mają dość prezydenta? Dramatyczny spadek notowań Joe Bidena

Zobacz również: Hit! Klaudia Jachira próbowała przekroczyć zieloną granicę z Białorusią na podstawie immunitetu [WIDEO]

Źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 564 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj