Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odniosła się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i nie przebierała przy tym w słowach.

— Musimy wykazać się ludzkimi, solidarnymi odruchami — zaznaczyła prezydent Gdańska. Spór na granicy polsko-białoruskiej w Usnarzu Górnym zdaje się wciąż przybierać na sile. Trwa już kilkanaście dni i zaangażował mnóstwo polityków oraz dziennikarzy. Grupa migrantów, liczy obecnie 24 osoby i jak relacjonuje Straż Graniczna, znajdują się oni na granicy między dwoma krajami.

Tymczasem premier Morawiecki zaapelował, że nasz kraj powinien przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo własnych granic. Politycy opozycji nie dają jednak za wygraną i apelują o to, by przyjąć imigrantów na terytorium RP.

Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii wydali oświadczenie, w którym wezwali Łukaszenkę do zakończenia eskalacji na granicy z UE.

Innego zdania jest prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która stwierdziła, że wszyscy powinniśmy wykazać się ludzkimi i solidarnymi odruchami.

Włodarz miasta nawiązała przy tym do dziedzictwa Solidarności, mówiąc: — 41 lat temu nieopodal stąd, miejsca, w którym się znajdujemy, rodziła się Solidarność. Polski towar ekspertowy, o którym chyba czasem chyba niestety zapominamy. Solidarność, wdzięczność to są te wartości, które nam Polakom były bliskie.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Stąd też marszałek województwa, prezydent Gdyni, prezydent Sopotu i ja, ale także prezydenci 12 miast Unii Metropolii Polskich, czyli 12 największych miast w Polsce jasno powiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi wspólnie, razem, ręka w rękę z polskim rządem współpracować w kwestii przyjęcia uchodźców z Afganistanu — dodała Dulkiewicz.

Do sprawy odniosła się sama Komisja Europejska, która wydała oficjalny komunikat wyrażający sprzeciw dla nielegalnej imigracji na teren krajów członkowskich UE.

— KE o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie — napisano we wpisie zamieszczonym na Twitterze.

Zobacz również: Jachira dostała reprymendę od Budki. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej reaguje na skandaliczne wypowiedzi

Zobacz również: Kukiz w ostrym tonie odpowiada Budce: „Wszyscy jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 213 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj