Paweł Kukiz za pośrednictwem Facebooka przypomniał, że nie nosi się z zamiarem formalnego wchodzenia do rządu Zjednoczonej Prawicy. Zapowiedział, że jeżeli PiS nie dotrzyma ustalonych z nim warunków, to odejdzie z polityki.

— Uprzejmie melduję, że nie zamierzam i nie zamierzałem wchodzić do rządu, spółek skarbu itp. Moje porozumienie z PiS dotyczy jedynie spraw programowych i wspólnych glosowań — napisał Kukiz w mediach społecznościowych. Były kandydat na prezydenta skomentował w ten sposób artykuł, który w tytule sugerował jego oficjalne dołączenie do rządu.

— W zamian za nasze wsparcie przy kluczowych ustawach w Polskim Ładzie PiS zobowiązał się uchwalić nasze projekty — ustawę antykorupcyjną, antysitwową, sędziów pokoju, dzień referendalny w Samorządach, pakiet ustaw rolnych i powołać zespół do prac nad taką zmianą ordynacji wyborczej, by każdy Obywatel otrzymał INDYWIDUALNE (w miejsce ”stadnego”) bierne prawo wyborcze — powiedział Kukiz.

Zobacz również: Hołdys wierzy, że młodzież szczerze pokocha Tuska. „Jeszcze nie wiedzą, kim jest”

— Umówiliśmy się również, że najpierw musi być przegłosowana nasza ustawa a dopiero po tym my pomagamy PiS głosować przy Polskim Ładzie — dodał, przypominając o zasadach, które omówił z prezesem PiS.

Przeczytaj również:  Przerażający sondaż. Większość Polaków domaga się tego, co jeszcze rok temu uważano za teorie spiskowe

Paweł Kukiz grozi odejściem z polityki?

Artysta już nie raz zapowiadał, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie dotrzyma warunków umowy, to on wycofa się z polityki. Czy można to rozumieć jako szantaż?

Zobacz również: Piłkarz reprezentacji Polski pokazał swój tatuaż. Wywoła kontrowersje?

— Jeśli zaś z jakichś powodów umowa ta zostanie przez PiS zaniechana czy złamana to oddaję mandat i rezygnuję ze startu w kolejnych wyborach. Bo dalsze siedzenie w tym bagnie, bez możliwości wprowadzenia KLUCZOWYCH dla dobra wspólnego ustaw, nie ma żadnego sensu. Ani to dla mnie ” koryto” ani satysfakcja” — podsumował Kukiz.

Uprzejmie melduję, że nie zamierzam i nie zamierzałem wchodzić do rządu, spółek skarbu, itp. Moje porozumienie z PiS…

Opublikowany przez Pawela Kukiza Środa, 30 czerwca 2021

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 707 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here