Komisja Europejska bierze na celownik polskie samorządy, które wprowadziły tzw. strefy wolne od LGBT. Chce nakłonić polski rząd do działań.

Jak podaje „Deutsche Welle”, w ciągu najbliższego tygodnia lub najpóźniej kilku szefowa KE Ursula von der Leyen ma zatwierdzić wszczęcie postępowania wobec polskich samorządów decydujących się na stworzenie tzw. stref wolnych od LGBT. Wychodzi na to, że Komisja Europejska wypowiada wojnę polskim samorządom.

Zobacz również: Trzaskowski odejdzie z Platformy, jeśli przegra z Tuskiem bój o kierownictwo? „Jest rozżalony”

DE podaje, że aby zablokować propozycję szefowej Komisji Europejskiej, potrzeba większości z 26 pozostałych komisarzy UE. Jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż nie przewiduje się nawet takich formalnych głosowań.

Prawnicy jednak jasno mówią, że z prawem unijnym KE nie będzie mogła zrobić zbyt wiele w tej sprawie. Dlatego celem Komisji będzie nakłonienie rządu do działań i rozmów z samorządami w sprawie dyskryminacji osób LGBT+. Sprawę dodatkowo podsyca węgierska ustawa przeciw „propagowaniu homoseksualności”.

Zobacz również: Konflikt! Cenckiewicz kompromituje Wałęsę. Czas na oświadczenie pogrążające byłego prezydenta

Przeczytaj również:  "Za głowę się łapię, co to się porobiło". Polacy nie mogą uwierzy w to, co widzą w sklepach

Powodem postępowania UE ma być łamanie przepisów unijnych (dyrektyw i rozporządzeń) lub obowiązków krajów członkowskich wobec Unii Europejskiej zapisanych w traktatach unijnych.

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 333 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj