Muzyk rockowy Zbigniew Hołdys rozmawiał z „Gazetą Wyborczą” i nie szczędził wielu oderwanych od rzeczywistości komentarzy. Artysta wypowiedział się na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki i rozbawił internautów śmiałym i niezwykle zabawnym stwierdzeniem.

— Tuska nie ma 7-8 lat w polskiej polityce. Kiedy był, oni mieli 10 lat, nie interesowali się. Jak zobaczą go w akcji, usłyszą ten nowy język, zobaczą, że to nie jest diabeł wcielony. Zobaczą, że tam jest żelazna logika, pomysłowość, poczucie humoru, nowoczesność — powiedział Zbigniew Hołdys.

Przyszłość Donalda Tuska to temat, który zajmuje polityków opozycji od wielu miesięcy. Problem polega na tym, że polityczne fantazje pozostawały jedynie fantazjami, a Tusk „na białym koniu” nikogo do tej pory nie uratował.

Zobacz również: Bill Cosby wyszedł na wolność po dwóch latach. Sąd unieważnił jego wyrok [WIDEO]

Zbigniew Hołdys znany ze swojej sympatii do środowiska „totalnej opozycji” ocenił, że ostatnie sondaże, w których Polacy wyrażali niechęć wobec byłego premiera, są w rzeczywistości korzystne.

— Badania, które widziałem są różne, nie wiem, czy im wierzyć. Jedne, robione wśród ogółu Polaków mówią, że 60% go nie chce. Ale czy w takich sytuacjach pytanie ogółu ma sens? Bo gdyby zapytać ogół Polaków, czy chcą Kaczyńskiego jako prezydenta, to może 90 proc. odpowiedziałoby, że nie chce. Bo niechęć do polityków jest ogromna i wtedy liczą się głosy tych, którzy zagłosują ‘za’. A wtedy mamy, że 40 proc. Polaków chce jednak, żeby on wrócił. Czy waha się 30-40 proc. To jest potężna liczba — zaznaczył muzyk.

Zobacz również: Piłkarz reprezentacji Polski pokazał swój tatuaż. Wywoła kontrowersje?

Ponadto przedstawił tezę, że byłego premiera pokocha polska młodzież — a wszystko dlatego, że go jeszcze nie zna. Wymienił przy tym liczne zalety byłego szefa RE, mówiąc, że to one zachwycą młodych.

Przeczytaj również:  Już niedługo mecz Polaków z San Marino. Czy zagra w nim Robert Lewandowski?

— Ja myślę, że młodzi ludzie jeszcze nie wiedzą, kim Tusk jest. Jego nie ma siedem, osiem lat w polskiej polityce. Kiedy był, oni mieli dziesięć lat, nie interesowali się polityką. Jak zobaczą go w akcji, jak go usłyszą, usłyszą ten nowy język, zobaczą, że to nie jest diabeł wcielony. Zobaczą, że tam jest żelazna logika, pomysłowość, poczucie humoru, nowoczesność. To wszystko, co kilkanaście lat temu dało Tuskowi miażdżące zwycięstwo nad PiS-em. Kiedy to zobaczą, może okazać się, że — mimo wieku — on może być wielką nadzieją młodych — mówił rozmarzony Hołdys.

Źródło: niezależna.pl

(Visited 926 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here