propolski.pl: Krzysztof Bosak krytykuje polski rząd

Krzysztof Bosak o niszczeniu gospodarki: „Dziś przyznajecie rację Konfederacji!” [WIDEO]

Krzysztof Bosak podczas ostatniego wystąpienia w Sejmie odniósł się do propozycji rządu, jeśli chodzi o nowelizację budżetu. W ocenie posła Konfederacji rząd jest zaskoczony tym, że sytuacja w państwie jest lepsza, niż się spodziewano. Bosak postanowił wyjaśnić, co w rzeczywistości nam to pokazuje.

Po pierwsze, nie odpowiada czarnym scenariuszom, które były rysowane przez media. Pandemia nie podcięła korzeni polskiej gospodarki i nie udało się tej gospodarki rządowi zniszczyć. To Konfederacja protestowała przeciwko lockdownom, a rząd chciał te lockdowny forsować. Gdyby nie nasze protesty być może bylibyśmy w znacznie gorszej sytuacji. Gdyby nie protesty polskich przedsiębiorców, gdyby nie protesty oddolnych ruchów społecznych przeciwko polityce, którą bezmyślnie kopiowaliście zza granicy i dziś już po ponad roku eksperymentów w różnych państwach na świecie widać, że ta polityka nie przynosi efektów! — mówił Krzysztof Bosak.

Na szczęście czarne scenariusze, którym uwierzyliście, nie sprawdziły się. Pytanie, czy w innych sprawach również nie kopiujecie złych rozwiązań zza granicy i nie prowadzicie również do nieprzewidywalnych dla was samych rezultatów. Druga sprawa to liczby. 78 miliardów złotych więcej w budżecie ma być, niż rząd przewidywał. Gdyby zrezygnować z dodatkowych wydatków to właściwie prawie nie mielibyśmy deficytu. Podwyżki podatków, które przez ostatnie lata krytykowaliśmy, nie były tak naprawdę potrzebne. Za każdym razem, gdy tutaj argumentowaliśmy, że nie trzeba robić podwójnego opodatkowania spółek komandytowych, że nie trzeba dokręcać śruby podatkowej w dziesiątkach różnych podwyżek…mówiliście trzeba, bo to są pieniądze niezbędne — tłumaczył lider Konfederacji. Następnie dodał, że rząd dzisiaj przyznaje rację Konfederacji, która od samego początku wykazywała rozsądek w tym temacie i opowiadała się za wolnością.

Macie dziesiątki miliardów pieniędzy, których wcześniej nie wykazywaliście. Mogliście spokojnie pozwolić ludziom egzystować, prowadzić swoje biznesy, nie przewracać ich życia i warunków pracy do góry nogami. I dziś to przyznajecie! Wnosząc właśnie tę nowelizację budżetu — dodał Bosak.

Zobacz również: Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro na forum ONZ sprzeciwia się przepustkom sanitarnym i odbieraniu naszej wolności [WIDEO]

Zobacz również: Dramat w centrum Lublina. Nie żyje trójka małych dzieci, udusiła je prawdopodobnie ich własna matka

źródło: Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these