Prezes PiS odniósł się do medialnych doniesień o rzekomym rozpadzie koalicji rządowej. O całej sprawie informowało Radio Zet. Wicepremier postanowił rozwiać wątpliwości w tym temacie.

– Jarosław Kaczyński jest o krok od wyrzucenia z rządu Zbigniewa Ziobry – przekazano w sobotę.

– To są czarne wizje rysowane przez naszych przeciwników, bardzo bym apelował, żeby takiej propagandzie nie ulegać, nie ma ona nic wspólnego z prawdą – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując spekulacje dotyczące problemów w koalicji rządowej.

Kaczyński, nawiązując do uwag tygodnika „Sieci”, że media związane z opozycją sytuację Zjednoczonej Prawicy widzą wyłącznie w czarnych barwach, odpowiedział, że są to jedynie „czarne wizje rysowane przez naszych przeciwników. Bardzo bym apelował, żeby takiej propagandzie nie ulegać, nie ma ona nic wspólnego z prawdą”.

Będą przyśpieszone wybory?

Jarosław Kaczyński udzielił konkretnej i dosadnej odpowiedzi w tej kwestii. Roztoczył przy tym wizję zwycięstwa w którego odniesienie sam głęboko wierzy.

– Nie przeczę, że sytuacja jest trudna, że dużo lepiej byłoby bez wspomnianych wcześniej niedobrych, w ogromnej mierze zewnętrznych, niezależnych od nas presji i kryzysów. W takich sterylnych, wymarzonych warunkach nasze kolejne zwycięstwo i trzecia kadencja rządów byłyby łatwiejsze do osiągnięcia. W polityce rzadko jednak takie warunki występują. Jest też zjawiskiem naturalnym, że środowiska tak długo pozostające w opozycji szukają nadziei w takich przepowiedniach, scenariuszach, we wskazywaniu rzekomo ostatecznych i nieodwracalnych przełomów. Mogę im odpowiedzieć tak: entropii i zapaści nie ma, to tylko kra i odłamki lodowe, które przy wielkim lodowcu są czymś naturalnym – mówił wicepremier.

Przeczytaj również:  Napięta sytuacja na granicy. „Białoruskie służby rzucały butelkami”

Na pytanie, czy możliwe są wcześniejsze wybory, prezes PiS odpowiedział, że partia rządząca dołoży wszelkich starań, by po raz kolejny przejąć władzę, najlepiej w 2023 roku.

Zobacz również: Polska nauczycielka straciła cierpliwość: „Nie chcę być w tym kraju szmatą do podłogi” [WIDEO]

Zobacz również: Prof. Simon chce przymusu szczepienia seniorów: „Jak nie chcą, to niech umierają”

źródło: wpolityce.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 106 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here