Prezes PiS odniósł się do medialnych doniesień o rzekomym rozpadzie koalicji rządowej. O całej sprawie informowało Radio Zet. Wicepremier postanowił rozwiać wątpliwości w tym temacie.

– Jarosław Kaczyński jest o krok od wyrzucenia z rządu Zbigniewa Ziobry – przekazano w sobotę.

– To są czarne wizje rysowane przez naszych przeciwników, bardzo bym apelował, żeby takiej propagandzie nie ulegać, nie ma ona nic wspólnego z prawdą – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując spekulacje dotyczące problemów w koalicji rządowej.

Kaczyński, nawiązując do uwag tygodnika „Sieci”, że media związane z opozycją sytuację Zjednoczonej Prawicy widzą wyłącznie w czarnych barwach, odpowiedział, że są to jedynie „czarne wizje rysowane przez naszych przeciwników. Bardzo bym apelował, żeby takiej propagandzie nie ulegać, nie ma ona nic wspólnego z prawdą”.

Będą przyśpieszone wybory?

Jarosław Kaczyński udzielił konkretnej i dosadnej odpowiedzi w tej kwestii. Roztoczył przy tym wizję zwycięstwa w którego odniesienie sam głęboko wierzy.

– Nie przeczę, że sytuacja jest trudna, że dużo lepiej byłoby bez wspomnianych wcześniej niedobrych, w ogromnej mierze zewnętrznych, niezależnych od nas presji i kryzysów. W takich sterylnych, wymarzonych warunkach nasze kolejne zwycięstwo i trzecia kadencja rządów byłyby łatwiejsze do osiągnięcia. W polityce rzadko jednak takie warunki występują. Jest też zjawiskiem naturalnym, że środowiska tak długo pozostające w opozycji szukają nadziei w takich przepowiedniach, scenariuszach, we wskazywaniu rzekomo ostatecznych i nieodwracalnych przełomów. Mogę im odpowiedzieć tak: entropii i zapaści nie ma, to tylko kra i odłamki lodowe, które przy wielkim lodowcu są czymś naturalnym – mówił wicepremier.

Na pytanie, czy możliwe są wcześniejsze wybory, prezes PiS odpowiedział, że partia rządząca dołoży wszelkich starań, by po raz kolejny przejąć władzę, najlepiej w 2023 roku.

Zobacz również: Polska nauczycielka straciła cierpliwość: „Nie chcę być w tym kraju szmatą do podłogi” [WIDEO]

Zobacz również: Prof. Simon chce przymusu szczepienia seniorów: „Jak nie chcą, to niech umierają”

źródło: wpolityce.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj