Sławomir Mentzen często publikuje posty komentujące bieżące wydarzenia. Tym razem odniósł się do zapowiedzi PiS o wprowadzeniu regulowanych cen artykułów spożywczych w sklepach.

– Gdy kilka lat temu pisałem, że rządy PiS skończą się biedą, inflacją, zadłużeniem i kolejkami do sklepów po jedzenie na kartki, miałem nadzieję, że przesadzam. Ale nie, my naprawdę w tym kierunku coraz szybciej zmierzamy. Socjalizm, etatyzm i interwencjonizm po raz kolejny, co za zaskoczenie, nie zadziałały – zaczął Mentzen.

Przypomnijmy, że poseł PiS Kazimierz Smoliński wystąpił na antenie Polsat News i wypowiedział zaskakujące słowa.

– Chcemy wprowadzić ceny regulowane na artykuły żywnościowe – chleb, cukier, mąkę. Jeżeli inflacja będzie wzrastała, to nawet takie rozwiązanie może zostać wprowadzone – zapowiedział Kazimierz Smoliński.

Dr Sławomir Mentzen nie mógł milczeć w obliczu tych okoliczności. Tym razem wyraził się wyjątkowo konkretnie.

– Ekonomiczni płaskoziemcy z PiS wyciągnęli ze swojemu arsenału metod gaszenia ognia benzyną nową broń: ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, cukier, mąka. Pomysłem pochwalił się poseł Kazimierz Smoliński. Gdy kilka lat temu pisałem, że rządy PiS skończą się biedą, inflacją, zadłużeniem i kolejkami do sklepów po jedzenie na kartki, miałem nadzieję, że przesadzam. Ale nie, my naprawdę w tym kierunku coraz szybciej zmierzamy. Socjalizm, etatyzm i interwencjonizm po raz kolejny, co za zaskoczenie, nie zadziałały – czytamy kolejne słowa ekonomisty.

Zobacz również: Polska nauczycielka straciła cierpliwość: „Nie chcę być w tym kraju szmatą do podłogi” [WIDEO]

Zobacz również: Nowa wizja Krzysztofa Jackowskiego. Kaczyński nie będzie zachwycony

Ekonomiczni płaskoziemcy z PiS wyciągnęli ze swojemu arsenału metod gaszenia ognia benzyną nową broń: ceny regulowane na…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Sobota, 8 stycznia 2022

źródło: NCzas.com, Facebook.com

(Visited 717 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj