Polska nauczycielka prowadząca swój kanał na TikToku pod nazwą @nauczycielka.i.pies ujawniła, ile zarabia w szkole. Szybko zebrała cięgi od internautów, którzy nie szczędzili jej gorzkiej krytyki.

— Nie chcę być w tym kraju szmatą do wycierania podłogi — powiedziała na nagraniu zasmucona kobieta.

O nauczycielach mówi się ostatnio więcej z racji Polskiego/Nowego Ładu, który obiecywał cuda w kwestii podwyżek. Tymczasem nauczyciele podobnie, jak inne grupy zawodowe przez nowe przepisy utracili od nowego roku nawet kilkaset złotych.

Popularną Tiktokerkę obserwuje pół miliona użytkowników. Nauczycielka nie ukrywa, że jej zawód nie jest zbyt wysoko opłacalny, ale również niedoceniany przez społeczeństwo.

Kobieta opublikowała nawet swój pasek z wypłaty, by pokazać obserwatorom, że mówi prawdę. Na dokumencie widnieje kwota 2872,80 zł, jednak, jak sama przyznała, jest to pasek z zeszłego roku, a aktualnie otrzymuje 2891,17 zł.

— W wypłacie został ujęty dodatek wychowawczy, wiejski i motywacyjny — powiedziała bohaterka nagrania.

Pod nagraniem odezwali się także inni nauczyciele, którzy przyznali, ile sami zarabiają.

— Zarabiam podobną kwotę jako nauczyciel po 14 latach pracy. Kwota razem z dodatkiem za wychowawstwo oraz dodatkiem za godziny w klasach łączonych — czytamy.

Nie zabrakło również wielu nienawistnych wiadomości, wśród których był hejt i poniżanie.

— Jedynym argumentem, jakim potrafią posługiwać się ludzie, to jest to, że mamy 2 miesiące wakacji. Ale to nie są wakacje, tylko nasz urlop. Jest go więcej niż normalnie na etacie, ale czy to jest powód do hejtu? Nie dostanę urlopu w inny dzień roku szkolnego — mogę go wybrać tylko w czasie wakacji i ferii — tłumaczyła nauczycielka na TikToku.

— Miliony razy słyszałam, że nauczyciel pracuje tylko 18 godzin tygodniowo. Naprawdę? Jakim głupcem trzeba być, żeby wierzyć w takie bzdety. Jak wyobrażacie sobie pracę przy tablicy przez 40 h? Jak? Wytłumaczcie mi to realnie. Kiedy przygotowanie innych rzeczy? Kiedy dokumentacja? Kiedy przygotowanie się do lekcji? — kontynuowała wzburzona.

Zobacz również: Maryla Rodowicz popadła w kłopoty? „Jestem skłonna żebrać”

Zobacz również: Nieustająca batalia Morawieckiego z Tuskiem: „Kończyć trzeba umieć”

@nauczycielka.i.pies Hejt za 3.. 2.. 1.. Nie wierzysz? Wejdź na moją relację i zobacz wyciągi innych nauczycieli. #nauczyciel ♬ Witch Familiar (Classical) [Classic](143628) – dice

źródło: tiktok.com, o2.pl

(Visited 1 648 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj