Konfederacja zwróciła się do premiera Morawieckiego o dymisję pozostałych członków Rady Medycznej. Jak pamiętamy, w piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej podjęło decyzję o rezygnacji z doradzania rządowi w kwestii pandemii.

Janusz Korwin-Mikke przypomniał, że jeszcze niedawno sama Konfederacja doniosła na Radę Medyczną do ABW. Wówczas poseł Michał Urbaniak ocenił, że jej postępowanie nie było wiarygodne.

– Takie osoby nie powinny zasiadać w Radzie Medycznej, ponieważ nie mają zaufania społecznego. Apelujemy także do pana premiera o to, by zdymisjonował resztę Rady Medycznej – mówił Michał Urbaniak.

Przedstawiciele Konfederacji wystąpili podczas konferencji i zaapelowali, by natychmiast zdymisjonować pozostałych członków Rady.

Politycy przywołali w tym miejscu artykuł, który opublikowano w lutym 2021 roku. Wynika z niego, że większość członków Rady była powiązana z koncernami farmaceutycznymi, które zajmowały się produkcją szczepionek.

Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji apelował, by „ABW jak najszybciej zajęła się tą sprawą, aby jak najszybciej zbadała i uświadomiła Polaków, czy rzeczywiście dalej takie powiązania mają miejsce”.

Natomiast Witold Stoch, członek partii KORWiN, podkreślił, że liderzy Konfederacji poinformowali ABW o działaniach Rady.

Przeczytaj również:  Archeolodzy znaleźli bardzo starą mumię. Była pokryta płatkami złota

Zobacz również: Roman Kluska nie ma wątpliwości: Nadchodzi inflacyjny armagedon! To atak na klasę średnią [WIDEO]

Zobacz również: Robert Winnicki skomentował cenzurę na Facebooku: Potrzebne są odważne działania państwa [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 146 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj